MAC Retro Matte Likit Ruj / Burn’t Spice

Herkese merhaba. Tenime uygun nude ruj arayışlarım son hız devam ederken Dünya Ruj Günü’nde, MAC‘ten alışveriş yaptım. Neler aldığımı okumak isterseniz TIK TIK… Şimdiye kadar MAC’ten aldığım yada mağazada denediğim hiçbir ruju hergün kullanabileceğim tonda aradığım bir ruj olamadı. Aldıklarımı severek kullansam da ben her zaman kullanabileceğim joker bir ton arayışındayım. Hiç aklımda yokken ve hiç denemeden MAC Online sitesinden Burn’t Spice‘ı aldım.

mac-burnt-spice-ruj

MAC Retro Likit Mat Rujları için 8 saate kadar kalıcılığa sahip olduğunu, renk uygulandıktan sonra eşit ve pürüzsüz bir şekilde kalacağını, soyulmaya karşı dayanıklı ve tüylenme yapmayacağını, aynı zamanda akmayacağını iddia ediyor. Ben bu seriden tam bir gül kurusu tonlarında olan Topped With Brandy rengini de çok beğenmiştim. Zamanla ona da şans verebilirim.

mac-burnt-spice-likit-rujmac-burnt-spice

Rujun aplikatörü içi hafif oyuk, oval bir yapıda. Bu sebepten dolayı kullanımı gayet pratik. Dudak kenarları da dahil olmak üzere sürümü oldukça kolay oluyor. Opak bir yapıya sahip olduğundan dudaklarımda ağırlık yapmıyor. Bunun yanısıra tek sürüşte kapatıcılık sağlıyor. Tabii ben asla ikinci katı üzerinden geçmeden rahat edemiyorum. ☺

mac-burnt-spice-likit-mat-rujmac-retro-mat-burnt-spice

Burn’t Spice‘ın rengi için MAC, Creamy dirty rose yani kremsi kirli gül (gül kurusu demek istiyor herhalde☺) olarak geçiyor. Elimin üzerinde sıcak alt tonlu bir kahve olarak dursa da dudağımda rengi kesinlikle böyle durmuyor. Burn’t Spice dudağımda şişesinde ve elimin üzerinde duruşundan ziyade ismine yakışır bir şekilde kirli bir gül kurusu – kahve karışımı bir hal alıyor. Aşağıdaki fotoğraflarda dudağımda duruşunu da göreceksiniz.

mac-retro-matte-burnt-spicemac-retro-matte-likit-ruj-burnt-spicemac-retro-ruj-burnt-spice

Yine çektiğim fotoğraflar arasında en güzelini seçme konusunda kararsızlık yaşarken hepsini paylaşıp rahat ettiğim bir günümdeyim.☺Bana kalırsa bu sayede daha iyi anlıyorsunuz?☺♥Fotoğraflarda ışıktan dolayı rujun rengi bir tık daha açık çıkmış gibi geliyor bana ama hemen hemen bu tonlarda. Kalıcılığı da oldukça başarılı.

mac-ruj-burnt-spicemac-retro-mat-ruj

Ruj hakkında olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey; sürdükten sonra renginin grileşmeye başlaması. İlk sürdüğümdeki gibi kalsa oysa herşey çok daha güzel olabilirdi.☺ Yinede tüm makyajlarıma yakışacak, sevdiğim bir rujum oldu. Genelde üzerine gloss sürerek kullanmayı tercih ediyorum. O şekilde çok daha iyi oluyor.

mac-retro-rujmac-mat-ruj

Rujun güncel fiyatı 89,00 TL. Mağazalarda deneyip almanızı tavsiye ederim. Yinede online olarak satın almak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın