Mac Face & Body Fondöten

mac-face-body-fondotenMerhaba güzel ailem. Bugün sizlere MAC‘in Face & Body isminden de anlaşılacağı üzere hem yüz hem vücut için kullanılabilen fondöteninden bahsedeceğim. Ben ürünün deneme boyunu kullandığım için yazımda orjinal görseli kullanmayı tercih ettim.
MAC Face & Body ; su bazlı bir fondöten. Çok akışkan ve incecik bir yapıda. Hemen hemen hiç kapatıcılığı yok diyebilirim. Kat kat uyguladığınız takdirde kapatıcılık artabiliyor fakat bu şekilde bile orta kapatıcılığa ulaşamıyor. Zaten hiçbir kapatıcı özelliği olmadığı için süngerle uygulamak doğru değil. Ben Real Techniques Expert Face fırçayla uyguluyorum.
Fondötenin incecik bir yapısı olduğu için ciltte hiçbir şekilde ağırlık yapmıyor. Altına nemlendirici ve güneş kremi kullandığım zaman yapısından dolayı direkt olarak parlamaya müsait olan güneş kremini su yüzüne çıkarıyor. Ben bu fondöteni cildimde ağırlık yapmadığı ve sivilce oluşuma yol açmadığı için sevdim diyebilirim. Ama ben yinede fondötenlerde birazcık da olsa kapatıcılık aradığım için o konuda pek anlaşamadık.
Onun dışında yaz aylarında ağır fondötenler cildimizi yorduğu için yapısından dolayı tercih edilebilecek fondötenlerden olduğunu düşünüyorum. 50 ml ve 120 ml olmak üzere iki boyutu mevcut. 50 ml’lik boyutu 120,00 TL, 120 ml’lik boyutu 153,00 TL. Online olarak almak isterseniz şuraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın