Loreal Saf Kil Eşitleyici Maske

Herkese merhaba sevgili blog okuyucularım. Loreal Saf Kil Maskelerden bu defa da Eşitleyici olanını aldım. Daha önce yine bu seriden Saf Kil Detox Maskeyi kullanmıştım ve (ağır parfüm kokusu dışında) çok memnun kalmıştım. Okumak için şuraya tıklayabilirsiniz.

loreal-saf-kil-esitleyici-maske

Ürün 50 ml’lik cam kavanozda ve 10 kullanımlık olduğu söyleniyor. Yalnız ben bayağı kullanıyorum. En az 20 kullanımı var bu kavanozun diyebilirim.

loreal-esitleyici-kil-maskesiloreal

İçerisinde 3 saf kil ve yuzu limonu özü bulunan bu maske; cildi kurutmadan cilt tonunu eşitlemeyi vaat ediyor. Ben aslında bu maskeyi alırken cilt tonumu eşitlemesi için almadım. Benim için maskeler özellikle kil maskeleri cildimi fazla sebumdan güzelce arındırsın, iyi bir cilt temizliği sağlasın yetiyor.

loreal-maske

Ben bu maskeyi aldıktan sonra hamile olduğumu öğrenince kullanmakta kararsız kaldım önce. Sonrasında eşime içerikleri bir incele bakalım zararlı birşey var mı? dedim. Eşime bir güzel içerik okumayı öğrettim. Yani kendisi öğrendi google sağolsun. 🙂 Daha sonra ise bu maskeyi kullanmamda sakınca olmadığı söyleyince gönül rahatlığı ile kullandım bende.

esitleyici-kil-maskesi

Maskenin yapısı oldukça yoğun. İçerisinde minik peeling tanecikleri bulunuyor. Ve bilin bakalım ben bu tanecikleri görünce ürünü tüm üşengeçliğimle nasıl kullandım? Tabii ki peeling olaaraak!☺ Cildime masaj yapar hareketlerle ürünü uygulayıp, 1 dakika kadar sonra duruladım. Cildimi ölü derilerden arındırıp, taze bir his veriyordu. Kokusu ise limonumsu kilimsi ikisi arası birşeydeydi ve beni rahatsız etmedi. Genel olarak memnun kaldım diyebilirim. Fakat kuru ciltlere uymayacağını düşünüyorum. Karma & yağlı ciltler rahatlıkla kullanabilir.♥

kil-maskesi

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın