Loreal Paris Saf Kil Peeling Jeli

Herkese merhaba sevgili ailem. Bugün aslında karma ve yağlı ciltlere uygun olan fakat benim gözlemim ile tüm cilt tiplerinin de kullanabileceği bir peeling incelemesi yazacağım. Bahsedeceğim peeling; Loreal Paris Saf Kil Peeling Jeli. Ben Loreal’in daha önce kavanozdaki saf kil detox maskesini, eşitleyici maskesini bunların yanısıra ışıltı canlandırıcı peelingişeker peelingi , yorgunluk karşıtı şeker peelingini deneyip, hepsinden ayrı ayrı memnun kaldığım için bu tüpte olan peeling jelini de denemek istedim. Bu bahsettiğim ürünlerin inceleme yazılarını okumak isterseniz link bıraktım üstüne tıklayabilirsiniz.

loreal-saf-kil-peeling-jeli

Bebişim doğduktan sonra cilt bakımına fazla zaman ayıramadığım için genelde maske yerine sık sık peeling kullanmayı tercih ediyorum. Mutlaka iki günde bir peeling kullanıyorum. Bu yüzden sık sık yeni peelingler deniyorum. Son denediğim de Loreal Saf Kil Peeling Jeli oldu. 150 ml’lik bir boyutta kendisi ve uzunca bir süre bana eşlik edeceğe benziyor.

loreal-peeling-jeli

İçerisinde arı kili, montmorillonit kili, rhassoul kili bulunan 3 saf kil ve kırmızı yosun özünün birleşiminden oluşan bu peeling jeli;

ARI KİLİ; Ciltteki pürüz ve fazla yağı giderir.
MONTMORİLLONİT KİLİ; Cildi kusursuzlaştırır.
RHASSOUL KİLİ; Cildi temizler.
KIRMIZI YOSUN ÖZÜ; Cilt tonunu dengeler.

Nemli yüzüme; özellikle alın, burun ve çene bölgelerine, dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguluyorum ve duruluyorum. Aslında her sabah-akşam kullanıma uygun ama ben dediğim gibi iki günde bir kullanıyorum.

  • Ben aslında bu ürünü peeling gibi yoğun bir ürün olarak bekliyordum fakat isminden de anlaşılacağı üzere jel kıvamda peeling diyebiliriz. Bu sebepten bir tık üzüldüm ilk başta. 🙂 Tabii ki benim hatam elbette.
  • Cildimi ölü deriden arındırırken aynı zamanda güzel bir temizlik hissi veriyor.
  • Karma ve oldukça sivilcelenmeye müsait cildimde herhangi biririte ve sivilce problemi yaratmadı.
  • Ürünü uyguladıktan sonra cildimi yumuşacık hissediyorum.
  • Jel kıvamda olduğu için makyaj kalıntılarını temizlemek için de gayet uygun.

loreal-saf-kil-peeling

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın