Loreal İnfallible 24H Matte Fondöten

IMG_6362

Merhaba! Bugün ilk kullandığım günden itibaren çok sevdiğim L’oreal Infallible Mat Fondötenden bahsedeceğim. Karmadan yağlıya dönük cildim olduğu için kullandığım bir çok BB krem, fondöten vs. gibi ürünler cildimde sivilce oluşumuna sebep oluyor. Sanırım bu ürünle nokta atışı yaptım. Benim kullandığım fondöten serinin en açık rengi; Vanilla. Kumral tenli olmama rağmen neden açık rengini aldım peki? Çünkü elimde tenime koyu gelen birden fazla pudram vardı. Kullandığım zamanlarda ten rengimi eşitlemek için serinin en açık rengini tercih ettim. İlk kullandığım zamanlarda cildime açık geliyordu fakat zamanla oksitlenerek, pudra uygulamama gerek kalmadan cilt tonuma uyum sağladı.

loreal-infallible-foundation

Fondötenin sivri bir ucu var ve ne kadar ürün alacağımı kendim belirliyorum.

IMG_6368

Fondöten 35 ml’lik bir tüpte ve kullanımı da oldukça rahat.

loreal-infallible-fondöten

Görselde fondötenin yapısını görüyorsunuz. Fondötenin pudralı ve fazla akışkan olmayan bir yapısı var. 11 Vanilla rengi sarı alt tonlu bir renk. Serideki renk skalası oldukça geniş. Her cilt tipine uygun renk kolaylıkla bulunabiliyor.

loreal-infallible-mat-fondöten

Saniyeler içerisinde sabitleniyor ve cildimle çok güzel bir şekilde bütünleşiyor. Serinin en açık rengi olmasına rağmen ten rengime uyum sağlaması çok hoşuma gidiyor. Mat yapıda bir fondöten olmasına rağmen cildimi yeterince nemlendiriyor. Kapatıcılığı ortadan yükseğe doğru. Ben bu fondöteni kullandığımda; en homojen görüntüyü makyaj süngeriyle uyguladığım zaman alıyorum. Fazla kapatıcılık istediğim zaman fondöten fırçalarımla uygulamayı tercih ediyorum. Cildimde herhangi bir sivilce sorununa yada iritasyona yol açmadı. Kalıcılığı 24 saat olmasa da uzun süre dayanıyor. Ben çok sevdim açıkçası. Mat yapıda fondöten kullanmayı sevenler için; karma ve yağlı cilt tipine sahip olanlara uygun bir fondöten olduğunu düşünüyorum. Fiyatı 51,90 TL. Yakın zamanda yine İnfallible serisindeki kuru ve normal cilt tipleri için olan cam şişedeki fondöteninden yada True Match fondötenini de denemeyi düşünüyorum.

Sevgilerimle… ♥

2 comments

  1. Açık buğday tenliyin bu rengi banada uyarmı acaba?

    1. Uyabilir fakat yine mağazada testerını denemenizde fayda var ??

Bir cevap yazın