Le Petit Marseillais Duş Jeli / Tatlı Badem Sütü

lepetit-marseillais-tatlı badem sütü

Merhaba! Bugünkü konuğum Le Petit Marseillais markasının tatlı badem sütü özlü duş jeli. Le Petit Marseillais ülkemizde ilk olarak Watsons mağazalarında satışa çıkan bir Fransız cilt bakım markası. İsmi havalı, ambalajları göz alıcı. Neydi sloganları ? ”Akdeniz Doğasının Cildinize Dokunuşu…” Le Petit Marseillais ürünlerinin içerik ve aromalarında gerçek meyve ve çiçek özlerinden faydalanıyor. Ve duş alırken o kokuyu buram buram hissediyorsunuz.

lepetit-marseillais-tatlı badem sütü (4)

Ürün 400 ml. Duş jelini alırken kokusu çok acı gelmişti bana. Ürünü kokladığınızda keskin bir badem sütü kokusu geliyor burnunuza. Hatta bu tatlı badem sütüne benzemiyor acı badem sütü demiştim. Yinede denemek istediğim için atmıştım sepete. Duşta kullanırken buharın etkisiyle koku daha yoğun hissediliyor ve bana kokusu ilk kokladığım gibi rahatsız edici gelmiyor. Tatlı badem sütü olduğunu duşta hissedebiliyorsunuz ancak.

lepetit-marseillais-tatlı badem sütü (1)

Markanın duş jelleri; paraben içermiyor fakat görselde de gördüğünüz gibi içerisinde SLS ve birçok madde bulunduruyor.

lepetit-marseillais-tatlı badem sütü (3)

Duş jelinin; oldukça kremsi bir yapısı var ve kolay köpürüyor. Az bir miktar vücudunuz için yeterli oluyor. Verdiği temizlik hissi gayet güzel. Nemlendirmesi de iyi diyebilirim. Kokusunun güzelliğine zaten olumsuz olarak söyleyebileceğim hiç birşey yok. Fakat kalıcılığı konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim maalesef. Duştan çıktığınız an kokusu uçup gidiyor cildinizden. Benim duş jellerinde en önem verdiğim özelliklerinden birinden sınıfta kaldı maalesef. Bir de son olarak şuan reklamlarda ”Deneyen on kadından dokuzu öneriyor.” diyorlar. O zaman ben o bir kişilik kısımdayım. Aman kesinlikle alınmalı denemeniz lazım demiyorum. Şu sıralar favorim; bu sene yani ”2016 Watsons Ödüllerinde” duş jeli markalarının arasında birinciliği hak eden; hem kokusu, hem kalıcılığıyla gönlümün tahtındaki Palmolive Thermal Spa Massage Duş Jeli çünkü. Hakkındaki yazımı okumak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz. Fiyatı 14,90 TL. Sizin bu Marsilya ailesinde beğenerek kullandığınız ürünler hangileri? Yorum olarak bırakırsanız sevinirim.
Keyifli Bakımlar…
Sevgilerimle… ♥

 

 

2 comments

  1. bende mandalina ve misketli olanı seviyorum bu seride. ama dediğiniz gibi kalıcıkları yok palmolive i deneyeceğim sizin tavsiyenizle umarım memnun kalırım 🙂

    1. al tatlım al 🙂 memnun kalacağından eminim

Bir cevap yazın