Le Petit Marseillais Duş Jeli / Beyaz Şeftali ve Nektarin

lepetit-marseillais-şeftali özlü duş jeli

Merhaba! Dün Le Petit Marseillais’in Tatlı Badem Sütü özlü duş jelinin yazısını yazınca bugünde Beyaz Şeftali ve Nektarin özlü duş jelinden bahsetmek istedim. Tatlı badem sütü özlü olan duş jelinin yazısını okumak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz. Le Petit Marseillais ülkemizde ilk olarak Watsons mağazalarında satışa çıkan bir Fransız cilt bakım markası. İsmi havalı, ambalajları göz alıcı. Neydi sloganları ? ”Akdeniz Doğasının Cildinize Dokunuşu…” Le Petit Marseillais ürünlerinin içerik ve aromalarında gerçek meyve ve çiçek özlerinden faydalanıyor. Ve duş alırken o kokuyu buram buram hissediyorsunuz.

lepetit-marseillais-şeftali özlü duş jeli (3)

Ürün 400 ml. Mis gibi şeftali kokuyor. Alırken de kokusuna bayılmıştım. Kullanırken de öyle oldu. Duşta kullanırken buharın etkisiyle koku daha yoğun hissediliyor. Kendimi meyve bahçesinde hissediyorum resmen.

lepetit-marseillais-şeftali özlü duş jeli (1)

Markanın duş jelleri; paraben içermiyor fakat görselde de gördüğünüz gibi içerisinde SLS ve birçok madde bulunduruyor.

lepetit-marseillais-şeftali özlü duş jeli (4)

Duş jelinin; oldukça kremsi bir yapısı var ve kolay köpürüyor. Az bir miktar vücudunuz için yeterli oluyor. Verdiği temizlik hissi gayet güzel. Nemlendirmesi de iyi diyebilirim. Kokusunun güzelliğine zaten olumsuz olarak söyleyebileceğim hiç birşey yok. Fakat kalıcılığı konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim maalesef. Duştan çıktığınız an kokusu uçup gidiyor cildinizden. Benim duş jellerinde en önem verdiğim özelliklerden birinden sınıfta kaldı maalesef. Bir de son olarak şuan reklamlarda ”Deneyen on kadından dokuzu öneriyor.” diyorlar. O zaman ben o bir kişilik kısımdayım. Aman kesinlikle alınmalı denemeniz lazım demiyorum. Şu sıralar favorim; bu sene yani ”2016 Watsons Ödüllerinde” duş jeli markalarının arasında birinciliği hak eden; hem kokusu, hem kalıcılığıyla gönlümün tahtındaki Palmolive Thermal Spa Massage Duş Jeli çünkü. Hakkındaki yazımı okumak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz. Fiyatı 14,90 TL. Sizin bu Marsilya ailesinde beğenerek kullandığınız ürünler hangileri? Yorum olarak bırakırsanız sevinirim.

Sevgilerimle… ♥

Bir cevap yazın