Külot Bezler İnceleme (Bim, Molfix, Prima, Sleepy)

Herkese merhaba güzel ailem. Bugün burada şimdiye kadar kullandığımız külot bebek bezlerinin incelemesini yapacağım. Aslında görselde Prima da olacaktı ama fotoğraf çekimini unutup kullandığım için görsele dahil olamadı maalesef. Fakat incelemesi için şuraya tıklayabilirsiniz.

KULOT-BEZLER

Öncelikle Prima Külot Bez İncelemesinden başlamak gerekirse; Şimdiye kadar kullandığım külot bezler arasında bence en iyisiydi.

  • Pamuk gibi yumuşak malzemelerden üretildiği için külot giymişcesine rahatlık sağlıyor.
  • Emici yüzeyi sayesinde bebeğimin cildini kuru tutup, rahatsız etmiyor.
  • Tek olumsuz yorumum ıslaklık göstergesinin bulunmaması yönünde olacak. Olmasını isterdim. O da yanılmıyorsam Premium serisinin külot bezlerinde mevcut diye biliyorum.

Sleepy Külot Bez; yan bantları esnek olduğu için bebeğimin belinde fazla lastik izi olmuyor. Gerçi biz bir beden büyük kullanıyoruz lastik izi olmasın diye.  Bu da etkili olabilir. Ayrıca saf, doğal, vegan ve organik olması aslında ilk tercih sebeplerimizden. Organik pamuktan üretilen yüzeyi sayesinde rahatlıkla kullanıyoruz. Emiciliği vs güzel. Tek eleştirim kokusu yönünde olacak. Hafif bir çiş yapınca yaz aylarında bulunduğunuz bölge çok sıcaksa mesela biz ilk kullanmaya başladığımızda Gaziantep’deydik ve bezden değişik ilaçsı bir koku geliyordu sanki. Anlayamadım sebebini. Ama bunun dışında seviyoruz. Piyasaya göre uygun fiyatlı da.

Jenny & Willy Külot Bez;

  • Emiciliği güzel. Pişik problemimiz olmuyor.
  • Pamuksu yüzeyi emici. Bim’e aktüel ürün olarak gayet uygun bir fiyata gelmişti. Maalesef şuan bulamıyoruz.

Molfix Külot Bez;

Molfix külot bezler de esnek bantları sayesinde bebeğimin belinde fazla iz yapmadı. Çiş göstergesi olması avantajı da var. Fakat bu bebek bezi bizde sızdırma yaptı. Emiciliğini pek beğenmedim. Bez bölgesini tutan yan lastikleri çok içte olması sebebiyle kakası bile sürekli taşıyordu. Hiç sevemedim maalesef.

Bizim külot bebek bezleri konusundaki tecrübemiz şuan için bu markalar.

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın