Kırılan Hihghlighter, Allık, Bronzer Presleme

highlighter-presleme

Merhaba güzel ailem. Bugün sizlere kırılan highlighterımı nasıl preslediğimden bahsetmek istiyorum. Ama öncesinde kırılma olayından bahsedeyim. Note markasının Terracota Pudralarından iki tane var bende. 01 Stardust ve 02 Honey Warm rengi. Hatta öyle ki son zamanlarda 04 numarasını da almayı düşünüyordum.

highlighter-yenileme

Makyaj çekmecemde öylesince duran ürünü aldığımdan itibaren en fazla 4 kez kullandığım 02 Honey Warm rengi durduk yerde kendiliğinden çatlamış. Kullanmak için elime aldığımda kapağını açınca şok oldum. Sonrasında instagram hesabımda paylaştım halini. Gelen yorumlara bakınca bu pudralardan kullanan kişilerin neredeyse %90’ı bu problemi yaşamış. O kadar çok yorum geldi ki inanamadım. Meğer markanın bu ürününde böyle bir problem varmış. Umarım en kısa zamanda düzeltirler.!

highlighter-pudra-allik-yenileme

Şimdi pudrayı yani aslında benim highlighter olarak kullandığım ürünün yenileme/presleme aşamalarına geçelim.

highlighter-presleme.

Pudrayı kutusundan çıkarıp bir tabağa aldım. Bir kaşık yardımıyla ezerek toz haline getirdim.

pudra-presleme

İçerisine biraz kolonya döküp karıştırdım. Ben Rebul’un yasemin kokulu kolonyasıyla biraz da limon kolonyasını karıştırıp koydum. Siz tek başına limon kolonyasıyla da yapabilirsiniz. Hatta saf alkol varsa evinizde onunla da karıştırabilirsiniz.

highlighternote-terracota-pudra

Karışımı tekrar ürünün kutusuna koyup üzerini kaşıkla düzelttim. Sonrasında kurumaya bıraktım. Hafif kurumaya başlayınca kalemimin başıyla şekil vermeye çalıştım. 🙂

note-highlighterhighlighter-aydinlatici-presleme

Bir iki gün sonra ürün tamamen kuruyunca eski haline geri döndü. Sizinde kırılan highlighter, allık yada pudralarınız varsa bu yenileme yöntemiyle eski haline dönüştürebilirsiniz.

highlighter-presleme

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın