Kiko Skin Modernist 2 in 1 Foundation & Concealer / 2’si 1 Arada Fondöten ve Kapatıcı

kiko-2in1-foundation-concealer

Merhaba güzel ailem. Kiko Milano Kozmetik Ankara’ya açıldığı zaman çılgınlarca sevindik. İlk açıldığı gün mağazadaki herşeyi alasım gelmişti resmen. Bir kapatıcı canavarı olarak içlerinde en çok dikkatimi çeken ise görselde de gördüğünüz Skin Modernist isimli, Kiko’nun sınırlı sayıdaki koleksiyonlarından hem fondöten hem de kapatıcı olarak kullanılabilen 2’si 1 arada ürün oldu.

kiko-fondoten-kapaticikiko-milano-kapatici

Kiko Skin Modernist 2’si 1 Arada Fondöten & Kapatıcı; 25 ml’lik cam şişede. Kiko’nun tüm ürünlerinde olduğu gibi çok şık bir ambalaj tasarımına sahip. Ürünün hem fondöten olarak hemde kapatıcı olarak kullanılması göze çarpan en güzel özelliği. Stantta iki farklı renk seçeneği olan ürünün testerını da deneyince açık renkte olan 15 numaralı Warm Beige rengini aldım.

kiko-kozmetik

Fırçası sünger uçlu kalın bir aplikatöre sahip. Kapatıcılarımı uygularken ben bu tarz sünger aplikatörlü ürünlerin kullanımı daha pratik buluyorum. Kalın yapıda bir fırçaya sahip olduğu için hem kapatıcı hemde fondöten uygularken rahatlık sağlıyor.

kiko-cosmeticskikokozmetikturkiye

Warm Beige 15; sarı alt tonlu bir renk. Yoğun bir yapıya sahip. Açık rengini aldım diyorum ama kumral tenli olmama rağmen benim cilt tonumla bayağı bir uyum sağladı. Ben ürünü fondöten gibi kullanmaktan ziyade kapatıcı olarak kullanmak için aldım. Biraz belirgin gözaltı halkalarım olduğu için güzel bir şekilde nötrlüyor.

kiko-kapatici

Aydınlatma özelliği yok fakat dediğim gibi morlukları güzel bir şekilde kapatıyor. Göz çizgilerine birikme yapıyor ama ben sabitleme pudrasıyla üzerinden geçtiğim için sorun olmuyor. Ben bu ürünü fondöten olarak kullanmayı daha çok sevdim diyebilirim. Yapı itibariyle fondöten olarak kullanıma daha uygun olduğunu düşünüyorum. Orta seviyede bir kapatıcılığı var. Karmadan yağlıya dönük cilt tipimde herhangi bir sivilce sorununa da yol açmadı. Yani genel olarak memnun kaldım. İndirimli haliyle fiyatı 20,00 TL civarındaydı.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın