Keratin Bakımı (Saç Botoksu) Nedir? Nasıl Yapılır?

Keratin bakımı : Saçın içerisinde gerekli olan keratin protein ve amino asitlerin saç içerisine uygulanarak saçlara canlılık, hacim ve parlaklık kazandıran bir anti aging sistemidir. Keratin saçlarımızda, tırnaklarımızda vs bulunan çok sert ve dayanıklı bir protein türüdür. Saçlarımızın esnek yapısı keratin sayesinde korunur. Çok fazla işlem gören saçlar zamanla güçsüzleşip, kırılıyor, sertleşip inceliyor, birbirine karışıyor. İşte burada keratin bakımı diğer adıyla saç botoksu devreye giriyor.

sheratonankara-hotel-tigakuafor

Sheraton Ankara Hotel‘in instagram hesabında düzenlediği çekilişte hotelin içerisinde bulunan Tiga Kuaför‘den saç botoksu kazanınca geçtiğimiz hafta sonu gidip saçlarıma bu işlemi yaptırdım.
Saçlarımdan biraz bahsetmem gerekirse; uzun ve ince telli, sürekli karışan bir yapıya sahip. Saçlarım daha öncesinde boyadan dolayı işlem gördüğü için bayağı bir yıprandı. Şuan sadece saçlarımın uçlarında boya kalıntıları var. Onun dışında saçlarımı doğal haliyle kullanıyorum.

keratinbakimi

Görselde ise saçımın keratin bakımı yapılmadan önceki fotoğrafını görüyorsunuz. Sonrasında çekilmiş fotoğrafı için ise yazımı okumaya devam edebilirsiniz…♥
Keratin bakımının aşamalarına geçelim şimdi;
* Keratin bakımına geçmeden önce saçlar keratin bakımına özel arındırıcı bir şampuanla yıkanıyor.
* Bu şampuan saçın pul yapısını hareketlendirerek işleme yardımcı oluyor.

keratin-bakimisacbotoksu

* Keratin uygulamasından önce saçlar çok hafif nemli kalacak şekilde kurutuluyor.
*  Saçlar fırça yardımıyla ince bir tabaka halinde saç dibine değmeyecek şekilde sürülüp taranıyor.
* Keratin saçlara sürüldükten sonra yarım saat bekletiliyor.

keratin-yuklemesikeratin

* Ardından saçlara herhangi bir ürün değirmeden yıkanarak kurutuluyor.
* Son olarak çok fazla ısı uygulamadan hafif bir fön çekiliyor.

saclara-keratin-bakimi

* İncecik çekilen fönle bile saçlar pürüzsüz oluyor.
* Böylelikle keratin bakımı yapılmış saçlar daha parlak ve canlı görünüyor.

Saçı yıpratmadan rengini değiştirmek ve yıpranmışsa canlandırmak için yapılan saç botoksu, doldurma özelliğine sahip, hacim ve parlaklık kazandıran bir yöntemdir. Bu yöntemle mat görünen saçlara yeniden hacim ve canlılık kazandırmak, parlak hale getirmek mümkün. Özellikle boyadan yıpranmış saçlarınız varsa bu işlemin saçlarınıza çok iyi gelecektir.
Her kuaför farklı markaların keratin bakımını kullanıyor. O yüzden sizlere tavsiyem silikon içerikle şişirilmemiş daha temiz içerikli markaları tercih etmeniz…
Tiga Kuaför ailesine verdikleri bu güzel hizmetten ve ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın