Kayısı Yağı İle Tırnak Bakımı

KAYİSİ-YAGİ

Merhaba güzel ailem. Size son zamanlarda tırnak bakımımda çok severek kullandığım bir üründen bahsedeceğim. Görselden ve başlıktan anlamış olduğunuz üzere bahsettiğim ürün; kayısı yağı. Naturel markasına ait bu yağı ben A101 marketten aldım. Netten online olarak da birçok sitede bulabilirsiniz. Yada herhangi bir markanın kayısı yağını alıp, kullanabilirsiniz hiç fark etmez. Fiyatı 4,00 / 5,00 TL civarı olması lazım.

kayisi-cekirdegi-yagi

Naturel kayısı yağı; 50 ml’lik bir şişede. Şişe üzerindeki kullanım önerilerinde yüz ve boyun için de kullanılabileceği öneriliyor. Fakat ben karma cilt tipine sahip olduğum için sadece tırnak ve el bakımımda kullanmayı tercih ediyorum. Bir pompalı aparat yardımıyla şişenin içerisine aparatı sokuyorum. Pompayı sıktığımda altındaki  hortuma yağ doluyor. Sonrasında pompayı tekrar sıkınca ürünü damla damla tırnaklarımın üzerine döküyorum.

kayısıyağı-tırnakbakımı

Peki ben bu yağı nasıl kullanıyorum?
Genelde ojelerimi çıkardıktan sonra asetonun etkisiyle tırnak yüzeylerim bakımsız görünüyor. Ojelerimi çıkardıktan sonra, oje sürmeden önce, zamanım varsa gün içerisinde yada geceleri yatmadan önce tırnaklarımın üzerine bu yağı döküp 5 dakika kadar tırnaklarıma masaj yapıyorum ve fazlasını ellerime sürüyorum. Böylece tırnak etlerim yumuşamış oluyor. Tırnaklarım bakımlı görünüyor ve tırnaklarım güçleniyor. Ayrıca kış mevsiminde olduğumuz için uzun süreler boyunca ellerimi nemlendirmesini çok seviyorum. Aranızda tırnak bakımında kayısı yağı yada farklı yağlar kullanan var mı? Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın