Karagöl Tabiat Parkı’nda Pikniğimiz

Herkese merhaba sevgili ailem. Haftasonu Ankara’nın şehir merkezine 68, Çubuk ilçesine 28 km uzaklıkta olan Karagöl Tabiat Parkı’na Pikniğe gittik. Aslında uzun zamandır merak ediyordum. Daha önce fotoğraflarını görüp çok beğenmiştim. Sezer’in sürekli başının etini yiyordum gidelim diye ama uzak deyip bir türlü götürmüyordu. 🙂 Sonunda ikna ettim ve piknik yapmaya ve gezmeye gittik.

karagol-ankara

Gölün etrafı bolca ağaçlarla çevrili, mangal yapanlar olmasa tertemiz bir havaya sahip. 🙂 Mangallardan uzaklaşınca keyfini çıkarabiliyorsunuz. Biz öncelikle çevresinde yürüyüş yaptık. Kızım için de iyi oldu. Temiz hava sayesinde kendi kendine ağaçlara bakarak sürekli şarkılar söylüyordu. ♥ Bu arada söylemeden geçemeyceğim. Göle giriş ücretsizdi.

karagolankara-karagolkaragolde-piknik

Biz şöyle hafif yüksekçe bir alana oturduk. Masalar genellikle göl manzaralı yüksek tepelere kurulmuş. Bizde gitmeden dolma sarma yapıp hazırlanmıştık. Aslında mangal yapmaktı düşüncemiz ama Meva Kızım’la mangal işi biraz zor olacaktı. O sebepten hazır yemek daha iyi oldu.

karagoldekaragol-ankara-

Yemek yedikten sonra daha tepelere çıkıp, biraz yürüyüş yaptık. Ağaçların arasında hoş bir tabiat yürüyüşü ve dinlenmek iyi geldi. Huzur resmen.♥ Fotoğrafı eşim çekmiş. Çok sevdim.

KARAGOL-ankara--

Akşam olunca ışıklandırmaları göle ve yürüdüğümüz alana renk kattı. Zaten çok fazla duramadık. 2 saat kadar kalıp, evimize döndük.

Genel olarak Karagöl Tabiat Parkı’nı sevdik. Fakat Ankara’ya uzaklığı söz konusu olunca tekrar gelir miyiz? Muammaaa… Şehir merkezinde Gölbaşı çok kalabalık. Yıllar sonra yine bu kalabalıktan bunalırsak belki kaçabiliriz.

karagol-aksamikaragol-manzara

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın