Kantaron Yağı Nedir ? Faydaları Nelerdir?

KANTARON YAĞI

Merhaba! Bugün sizlere geçtiğimiz aylarda tanıştığım ve buna rağmen bir çok faydasını gördüğüm kantaron yağından bahsedeceğim.
Kantaron Yağı; birçok hastalığın tedavisinde kullanılan, yanık ve yara iyileştirici, iltihap önleyici, bakterileri öldüren, antiseptik özelliği ile mikropların oluşmasını önleyen bir çeşit şifalı yağdır. Kantaron bitkisi ve zeytinyağından elde edilen yağ; cilt üzerinde harici olarak kullanılabilirken dahili olarak içilerek de bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Yalnız günde bir tatlı kaşığından fazla içilmemesi gerekmektedir.

Öncelikle benim cildimdeki etkilerinden bahsedeyim. Tatilde kullandığım güneş kreminin etkisini göremeyince haliyle vücudum cayır cayır yandı. Güneş sonrası kantaron yağını cildimde yanan bölgelere sürdüm. Etkisine inanamadım. Gerçekten bu yağın yanıklara bu denli iyi geldiğini tahmin etmiyordum. Sayesinde cildim kavrulmaktan kurtuldu.
Ayrıca bronzlaşmak için de kullandım. Havuza girip çıkınca biraz kurulandıktan sonra kantaron yağını sürüp 5’er 10’ar dakika güneşlendim. Normalde bir haftada ancak bronzlaşabilen ben, iki günde istediğim bronzluğa kavuştum.
Kantaron yağını tatil sonrası deniz ve güneşten yıpranan saçlarım için de kullandım. Hala kullanmaya devam ediyorum. Saçlarıma dipten uca sürüp, saçlarımda 1/2 saat kadar bekletip saçlarımı yıkıyorum.  Saçlarım daha canlı ve parlak görünüyor.
Aynı zamanda siyah noktalara, kırışıklıklara, lekelere, ciltteki kızarıklıklara iyi geldiği bilinen yağı zamanla yüzümde de denemeyi düşünüyorum. Ben bu kantaron yağını Şirince’den almıştım. Bitirince araştırıp, doğal yollarla üretilen kantaron yağlarından evimin bir köşesinde sürekli bulundurmayı düşünüyorum.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın