Johnson’s Baby Yağ / Bebek Yağı

johnsosbaby-yag

Merhaba güzel ailem. Göz makyajlarımı çıkarırken kirpiklerimin dökülme problemine bulduğum çözümü hemen canım hatunlarımla da paylaşmalıyım dedim ve geçtim bloğumun başına.  Son zamanlarda göz makyajlarımı çıkarırken aslında çift fazlı göz makyaj temizleyicileri kullanıyordum fakat kirpiklerim bu şekilde  çok dökülmeye başlamıştı. Pamuk kullanma alışkanlığımdan da vazgeçemiyordum. Yardımıma Johnso’s Baby Yağ yetişti.

Peki nasıl kullanıyorum?
Makyajımı çıkarmaya başlamadan önce iki disk pamuğa çift fazlı makyaj temizleyicimi döküp hazırlıyorum. Göz makyajlarımı ayrı ayrı çıkaracağım için ilk olarak sağ gözümü kapatıp üzerine bir kaç damla bebek yağını damlatıyorum. Kirpiklerimi yormadan yumuşak ve masaj yapar hareketlerle gözümdeki makyajı yavaşça çıkarıyorum. Öncesinde hazırladığım pamuklardan birini alıp gözüme yerleştiriyorum ve 20 saniye kadar bekletiyorum. Yine yavaş hareketlerle pamuğu aşağı doğru çekerek fazlalıkları alıyorum. Sonra aynı işlemi diğer gözüme de uyguluyorum. Bu yöntemle hiç kirpiğim dökülmüyor diyemem benim kirpiklerime nazik yada sert davranmama kıyasla bir yada en fazla iki tane döküldüğü oluyor. Yine de daha fazla dökülmesinden iyidir. İleride pamuk kullanmayı tamamen bırakırsam belki hiç dökülmeyecek. 😉

johnsosbaby-bebekyagi

Yazının başlığını sınırlamadığım için bebek yağının farklı kullanım alanlarından da bahsetmek istiyorum.
* Duş sonrası ıslak cilde uygulandığı takdirde sağlıklı, parlak, bol nemli bir cilde sahip oluyorsunuz. Ben özellikle kış aylarında cildim daha çok kuruduğu için kullanmayı seviyorum.
* Yaz aylarında çabucak bronzlaşmak isterseniz; güneşe çıkmadan önce bebek yağını sürdüğünüzde anında etki yapıyor. Dikkat edin fazla kararmaya sebep oluyor sürekli yapmanızı tavsiye etmem.
* Muhteşem bir şekilde masaj yağı görevi de görüyor. Masaj yaptırmayı sevenler için güzel bir alternatif.
* Ağda yada epilasyon sonrası kızaran ciltte yatıştırıcı etkisi, parlaklığını ve nemini kaybetmiş ciltte ise bacaklar canlı, pürüzsüz ve nemli görünüyor.

Son olarak bebek yağı benim göz çevremde şimdiye kadar herhangi bir yağ butoncuğa sebebiyet vermedi. Vücudumda kullanıyorum ve tüylenme problemi de yaşamadım. Ben çok seviyorum ve kullanmaya devam edeceğim. Peki sizin bebek yağını kullandığınız farklı kullanım alanlarınız var mı ?

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın