İsana Trocken Shampoo / Kuru Şampuan

isana kuru şampuan

Günün yazısından merhaba! Bugün yine geçtiğimiz aylarda keşfedip memnun kaldığım bir saç ürünümden daha bahsedeceğim. İsana; Rossmann Mağazalarının kendi bünyesinde bulundurduğu uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri olan benim de çok severek kullandığım bir marka. Son zamanlarda bir kuru şampuan furyası esiyor.İlk zamanlarda zaten saçlarımı sürekli yıkıyorum gereksiz bir ürün diye düşünüp almamıştım. Sonrasında merakıma yenilince ilk deneyimimi İsana Kuru Şampuan’dan yana kullanıp, almış bulundum. Kuru Şampuanlar özellikle yazın sıcak havalarda hızlıca kirlenen saçların kurtarıcısı haline geldi. Baştan belirteyim kuru şampuanların kirli saçları temizleme gibi bir meziyeti yok. İçerisindeki pudra ve sıkıştırılmış gaz ile saçlardaki yağı emip temiz bir görüntü veriyor. Sıkışık durumlarda, saçlarımızı temiz hissetmediğimiz zamanlarda saçlardaki yağı emen bazıları da bununla birlikte hacim vermeyi vaat eden ürünlerdir.

isana kuru şampuan (3)

İsana Kuru Şampuanların sarı ve kahve renkli saçlar için boyalı olan kuru şampuanları da var. Benim saçlarım boyalı olmadığı için renksiz olanını tercih ettim. Saç renginiz ve tercihinize bağlı olarak herhangi birini deneyebilirsiniz. Seçim size kalmış. 90’lı yıllarda Gelincik marka saç sertleştirici sprey kullandıysanız eğer bu kuru şampuanın kokusu onunla aynı. Mis gibi.

isana kuru şampuan (1)

Ben bu ürünü aniden bir yere gitme durumlarımda; saç diplerimdeki hafif yağlı görünümü almak için kullanıyorum. Tüm saçımda kullanmaya ihtiyaç duymuyorum. Şampuanı saçlarıma yakından sıktığım zaman pudralı yapısından dolayı saçlarımda beyaz bir görüntü oluşturuyor. Fakat ürünü kullanmadan önce çalkalayıp en az 15 cm ileriden saçlarıma sıktığım zaman renksiz ve pudralı görünüme maruz kalmadan rahatlıkla kullanabiliyorum. Saç diplerime kuru şampuanı sıktıktan sonra parmaklarımla ürünü saçlarıma dağıtıyorum. Saç diplerimdeki yağlanmayı güzel bir şekilde emiyor. Yağlı görünümü azalttığı ve içerisindeki pudradan dolayı saçlarımı matlaştırıyor. Mat saçı yağlı görünen saça tercih ederim açıkçası. Nasılsa günümü kurtarmaya yetiyor. Ben kısacası bu ürünü sevdim. Bitince tekrar alabilirim. Ürün 200 ml’lik bir metal şişede. Fiyatı 7,90 TL.

Sevgilerimle…♥

2 comments

  1. mükemmel bir ürün

    1. Kesinlikle Aslı Hanım 🙂

Bir cevap yazın