Hydrafacial Uygulaması

hydrafacial

Merhaba güzel ailem. Birkaç gün öncesinde cildime hydrafacial uygulaması yaptırmak için Dr. Mehmet Akgün Clnc Medilife Polikliniğine gittim. Son zamanlarda burnumdaki siyah noktalar için özellikle herhangi bir müdahale yapmayıp, hydrafacial uygulamasından ne derece olumlu sonuç alacağımı daha iyi gözlemleyebilmek adına farkı görmek istiyordum.

hydrafacial

Peki Hydrafacial Uygulaması Nedir?
Hydrafacial uygulaması nemini, elastikiyetini kaybetmiş, sivilcelenmiş, lekelenmiş cilde yüz ve boyun başta olmak üzere güvenle uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemidir. 2011 yılından günümüze kadar her yıl üst üste A.B.D.’de ‘En İyi Cilt Yenileme Cihazı’ ödülü almıştır. Cilt görselde de gördüğünüz özel bir vakumlama sistemiyle temizlendiği için güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama sağlıyor.

Uygulamamnın aşamalarından bahsedecek olursak;
Hydrafacial uygulamasında ilk olarak cihaza özel başlıklarla cildi ölü deriden, kirde, fazla yağlardan arındırılıyor. İkinci aşama olarak püskürtme tekniğiyle cildin canlanması için E vitamini veriliyor.

hydrafacialuygulaması

Sonrasında cildi tamamen arıtmaya yönelik, sıkma işlemine gerek kalmadan, derindeki siyah noktaları yüzeye çekecek, yüzeydeki siyah noktaları temizlemek için maske yapılıyor. Son aşama olarak gözlerime; göz altı morluklarını, şişliklerini, torbalanmaları gidericek hemde ince çizgileri açacak bir göz jeli uygulanıyor. 

Hydrafacial uygulamasının en sevdiğim yanı ise; işlem sonrasında herhangi bir morluk, kızarıklık olmadan, gündelik hayata hemen dönülebiliyor ve sonuç anında görülüyor. Özellikle burnumun üzerindeki siyah noktalarda, çene ve alın bölgemdeki beyaz noktalarda ciddi anlamda azalma gözlemledim. Bunun yanısıra cildim mat ve solgun görüntüden kurtulup daha aydınlık ve ferah bir görünüme kavuştu. Bu cilt bakım uygulamasını ihtiyaç duyduğum her sıklıkta yaptırmayı düşünüyorum.

rejuvi

Ayrıca bana sıklıkla sorduğunuz güneş lekeleri, sivilce izleri için kullanılacak ürünleri özellikle sizler için öğrendim. Görseldeki Rejuvi markasına ait leke açıcı tonik, leke açıcı krem ve serumun 3’ü 1 arada kullanıldığında iyi bir sonuç elde ediliyormuş. Eczanelerde vs satışı olmayan bu markayı yine Dr. Mehmet Akgün’ün Polikiliniği’nden temin edebilirsiniz.

Daha öncede söylediğim gibi ben bu işlem için Dr. Mehmet Akgün‘ün Clnc Medilife Polikliniği’ni seçtim. Güleryüzlü ekip ve başarılı sonuçtan oldukça memnun kaldım.

Adres: Meşrutiyet Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Şanlı İş Merkezi, No: 105/301 Kızılay, Çankaya, ANKARA
İletişim No: 0544 425 23 41

Sevgilerimle…♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

2 comments

  1. Ayy darısı başıma bende bı haftasonu gidiyorum. Çok güzel bir yazı olmuş, ellerine sağlık ?

    1. Canımmm çok teşekkür ederim… İnşallah sanada şifa olur ♥

Bir cevap yazın