Hipp 5 Tahıllı Kaşık Mamasını Denedik

Herkese merhaba sevgili ailem. Doktorumuza danışarak bebeğimin ek gıda döneminde Hipp 5 Tahıllı Kaşık Mamasını Denedik. Aslında daha önce Aptamil’in bisküvili kaşık mamasını deneyip, beğenmiştik. Farklı tatlar arayışına girdik ve Hipp aldık bu defa. Aptamil’in inceleme yazısını okumak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.

hipp-5-tahilli-kasik-mamasi

Hipp 5 Tahıllı Kaşık Mamasının içerisinde 5 tahıl bulunuyor. Bunlar; tam tahıllı yulaf unu, buğday irmiği, tam tahıllı buğday unu, tam tahıllı arpa unu, tam tahıllı kabuklu buğday unu, tam tahıllı çavdar unu. 

Ben bebeğime haftada 1 kez falan vermeyi tercih ediyorum. Bu kaşık maması devam sütüyle hazırlanıyor. 200 ml ılık suya 4 ölçek devam sütü katılıp hazırlanıyor. 3-4 yemek kaşığı da Hipp kaşık mamasından eklenip, karıştırılıyor. Fakat ben o şekilde hazırladığım zaman çamur gibi oldu ve bebeğim sevmedi. Ayrıca biz 9 aylık olmamıza rağmen bize bu porsiyon fazla geldi.

Şuan 1 yemek kaşığı Hipp kaşık maması, 1 ölçek devam sütü, 1 ölçek bebe bisküvisi, ılık su, biraz ceviz içi ve meyve püresini karışıtırıp hazırlıyorum. Bu şekilde daha kıvamlı ve daha lezzetli oluyor. Bazen içerisine karıştırdıklarım değişiyor ama ben böyle daha çok seviyorum.

hipp-5-tahilli-mama

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın