Hint Yağı İle Kaş Uzatmanın Doğal Yolu

hintyagi-ile-kas-bakimi

Merhaba güzel ailem. Bugün sizlere uzun süredir kaşlarımı uzatmak için denediğim ve sonucunun oldukça etkili olduğunu gözlemlediğim yöntemden bahsedeceğim. Aslında daha önce kaşım ve kirpiklerim için kullandığım ve memnun kaldığım bir ürün vardı fakat ürün yüksek fiyatlı olunca cildimde ve saçımda da çeşitli doğal yağları severek kullandığım için kaşlarımda da hint yağını kullanmaya karar verdim.
Okumak isterseniz daha önce kullandığım ürünün linkini şuraya bırakıyorum.

hintyagi-ile-kas-uzatma

Ben Botalife markasının soğuk pres yöntemiyle üretilen Hint Yağını kullandım. Fakat siz herhangi bir markanın hint yağını da deneyebilirsiniz.
Hint Yağını Kaşlarıma Nasıl Uyguluyorum?
Gün içerisinde makyaj yaptıysam kaşlarım da dahil olmak üzere makyaj kalıntısı bırakmadan cildimi tamamen temizliyorum. Yapmadıysam bile yağı kullanmadan önce cildimi losyon yada tonikle kalıntılardan arındırıyorum. Kulak pamuğu yardımıyla şişenin içerisinden yağı alıp fazlasını şişenin ağız kısmında bırakarak kaşlarımın heryerine dikkatlice sürüyorum. Hint yağı çok akışkan yapıda olmadığı için ve özellikle kulak pamuğu yardımıyla uyguladığım için gözlerime akma problemi yaşamıyorum.

hintyagi

Görselde yaklaşık 1,5 aylık kullanımım sonucunda kaşlarımın öncesi ve sonrası halini görüyorsunuz. Sonuç bayağı etkili değili mi? Ben bu sebepten hint yağını sürekli olarak kullanmaya devam edeceğim. Hatta kirpiklerim için kullandığım tatlı badem yağına hint yağı da ilave edip kullanmayı düşünüyorum.

hintyagi-botalife

Temiz bir maskara fırçamın yardımıyla da uygulamayı denedim ben ama en verim olduğum yöntem yukarıda da belirttiğim gibi kulak pamuğuyla uygulamam oldu. Gratis vb. gibi kozmetik mağazalardan da temin edebileceğiniz gibi hint yağını aktarlardan da satın alabilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın