Hint Kınasıyla Geçici Dövme Yapımı

hint kınası-gecici dövme

Herkese merhaba! Bugün sizlere geçici dövmelerden bahsedeceğim. Hepimizde biliyoruz ki son zamanlarda geçici dövmeler revaçta. Özellikle başta ben olmak üzere normal dövme yaptırmayı göze alamayanlar için en güzel seçeneklerden birisi haline geldi. Kınayı nasıl yaptığımı uygulamalı olarak görmek isteyenler aşağıdaki videomu izleyebilirler.

Özellikle artık kına gecelerimizde de gelin hanımlar normal kına yerine bu kınalardan tercih eder oldu. Öncelikle hint kınasının tanımını yapmak gerekirse; Lawsonia isimli bir çalıdan elde edilen hint kınası, dikenli ve beyaz çiçeklidir; sivri uçlu ve esmer yeşil renkli yaprakları vardır. yetiştiği bölgelere göre 6-20 m arasında değişen büyüklüklere sahip olabilir.Çoğunlukla Sudan, Hindistan-Pakistan bölgelerinde ve bunun yanında sıcak – kuru iklime sahip olan yerlerde yetişir.Mızrak biçiminde yaprakları hasat edilir, kurutulur. Çeşitli boyar maddeler içeren yapraklar toz haline getirildikten sonra saç, tırnak ve parmakların boyanmasında kullanılır. Görselde gördüğünüz hint kınaları da bana bu ürünlerin satışını yapan firma tarafından gönderildi. Zaten gönderilmese de yakın zamanda ilk gördüğüm yerde alıp denemeyi düşünüyordum. Ürünlerin belli bir markası yok. Kutuların üzerinden okuduğum kadarıyla Pakistan’dan ithal ediliyormuş. Artık hint kınasının hazır karışımları yani tüpte satılanları ve şablonları da olunca geçici dövmelerin yapılması gayet kolay!

hint kınası-gecici dövme (3)

Yanında böyle iki adet şablonla beraber geldi. Sizde almak isterseniz zevkinize uygun olan şablonu seçip alabilirsiniz.

hint kınası-gecici dövme (4)

Dövmenin elimin üzerinden parmağıma doğru uzanmasını istediğim için ben en çok görseldeki şekli beğendim.

hint kınası-gecici dövme (5)

Kınanın hazır halde olması ve şablonlar olduğu için bu şekilde dövmeyi yapamayan kimse olmaz diye düşünüyorum. Herşey hazır. Tek yapılması gereken kınayı bu şekilde aralarında boşluk olan yerlere tüpteki hint kınasının sivri ucuyla uygulamak. Uyguladıktan sonra yarım saat kadar kurumasını bekledikten sonra hafifçe üzerindeki şablonu kaldırıyoruz ve dövme hazır.

hint kınası-gecici dövme (1)

Sonuç mükemmel! Buraya kadar herşey çok güzel ama ne yazık ki dövme pek kalıcı olmadı. Ellerimi iki – üç saat sonra yıkadığımda dövme ellerimin üzerinden aktı. Tabii ki tamamen akmadı ama yinede bu görüntüyü pek sevmedim ben açıkçası. Ellerinizi sertçe bastırarak yıkadığınız takdirde de çıkıyor. Normalde aktarlarda satılan hint kınalarıyla bu dövmeler yapıldığında daha kalıcı oluyor. Yinede beni üç dört saat idare etsin sonrası sıkıntı değil diyorsanız ve diğer yöntemle uzun uzun uğraşmayı istemiyorsanız bu hint kınalarına bir şans verebilirsiniz bence. Bu tüpteki hazır hint kınalarının fiyatları da oldukça uygun. Satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sevgilerimle… ♥

Rosegal.com INT

Bir cevap yazın