Hindistan Cevizi Yağı İle Makyaj Temizleme

organik-hindistancevizi-yağı

Merhaba canım hatunlarım. Bugün birlikte Botalife markasına ait hindistan cevizi yağını ve benim bu yağı hangi amaçla kullandığımı inceleyeceğiz. Botalife markasının temsilcilerinden olan Dara Naturel bana deneyimlemem ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmam için güzel ürünler gönderdi. Öyleyse hemen paketteki ürünlerden bir tanesi olan hindistan cevizi yağını incelemeye başlayalım.

organik-hindistan-cevizi-botalife-yağı

Botalife %100 doğal hindistan cevizi yağı; soğuk pres yöntemiyle üretilmiştir. Hindistan cevizi yağı, saç tellerini güçlendirmede ve saç dökülmesinin önlenmesinde yardımcıdır. Hindistan cevizi yağı soğuk havalarda katılaştığı için sıcak su içerisinde bekletilerek erimesi sağlanmalıdır. 20 ml’lik şişede olan bu miniş ürünün aynı zamanda 50 ml’lik ve daha büyük boylarda seçenekleri de mevcut. Şişesinin arka kısmında üretim ve son kullanma tarihinin bulunması hoşuma gitti açıkçası.

Son zamanlarda makyajlarımı çıkarmak için kullandığım göz makyaj temizleyicileri ve pamuklar kirpiklerimi aşırı derecede dökmeye başlayınca bende hindistan cevizi yağını göz makyajlarımı çıkarmak için kullanmaya karar verdim. Şişe zaten çok küçük olduğu için ve ürünü saçlarımda kullandığım takdirde saçlarım uzun olduğundan sadece 2 kullanımda bitecekti. Malum kış aylarında olduğumuz için hindistan cevizi yağını kalorifer peteğinin üzerinde 2/3 dakika kadar bekletip erittikten sonra göz makyajlarımı çıkarmak için kullanıyorum.

botalife-hindistanceviziyağı

Peki Nasıl Uyguluyorum?
Çift fazlı göz makyaj temizleyicimi iki pamuğa döküp hazırlıyorum. Sonra sırasıyla sağ gözümden başlayarak 2/3 damla kadar aldığım hindistan cevizi yağını gözlerime ve özellikle kirpiklerime hafif masaj yaparak çıkarıyorum. Kirpiklerimden maskaranın çıktığına emin olduktan sonra, daha öncesinde hazırladığım pamuğu alıp gözüme yerleştiriyorum. 1 dakika kadar bekledikten sonra gözümdeki fazlalıkları pamuk yardımıyla alıyorum. Sonrasında diğer gözüme de aynı işlemi uygulayınca makyaj temizleme jellerimle yüzümü yıkıyorum.

Hindistan cevizi yağını kullanmadan önce her makyajımı çıkarmamda en az 3-4 kirpik dökerken yağı kullanmaya başlamamla yarıya düştü ve bazen hiç dökülmüyor. O tamamen ellerimizle kirpiklerimize ne kadar baskı uyguladığımıza bağlı olarak değişiyor. Ürünü gözlerimde uzun süre tutmadığım için göz çevremde herhangi bir yağ butoncuğuna da sebep olmadı. Ben gayet memnun kaldım ve bitene kadar kullanmaya devam edeceğim. Büyük boyunu alınca saçlarımda da kullanacağım.

Dara Naturel ailesine beni bu güzellikle tanıştırdıkları için teşekkür ederim. Bıraktığım facebook linklerinden kendilerine ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın