Hask Argan Oil / Onarıcı Parlaklık Verici Saç Bakım Yağı

hask - argan oil - yağı

Merhaba! Bugün son zamanlarda favorim olan saç bakım ürünümden bahsedeceğim. Beni instagram hesabımdan (makyaj.diyari) ve özellikle snapchatten (makyajdiyari) takip edenler bu ürünü ne kadar çok sevdiğimi biliyorlar artık. Birde bilmeyenler için burda bahsetmek istedim. Aslında burda da geçtiğimiz ay Hask markasının Coconut Oil isimli saç bakım yağından bahsetmiştim. Okumak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz. Hask saç bakım ürünleri ülkemizde sadece Gratis mağazalarında satışta olup saç bakım yağları serisinden sadece üç seçeneği vardı. Son Gratis alışverişimde seriye bir de argan yağlı olanı eklenince hemen bunu da denemek istedim ve attım sepete! Zaten uzun yıllardır saçlarımın bakımı için argan yağlı ürünler kullanan biri olarak argan yağına ayrı bir sempatim var. Hatta yine %100 doğal içerikli olan Moshos Garden markasına ait Argan Yağlı Saç Bakım Kompleksi hakkındaki yazımı şurada bulabilirsiniz. Neyse konuyu fazla dağıtmadan ürün hakkındaki yorumlarıma gelelim. Sevdiğim bir ürün olunca böyle çenem düşüyor kusura bakmayın artık.

hask - argan oil - yağı (1)

Ürün 18 ml’lik bir plastik şişede. Evet ilk bakışta küçük görünüyor göze çabucak bitecek gibi duruyor ama rahat 1 yada 1,5 ay yetiyor. İçerisinde; keratin, argan yağı, üzüm tohumu yağı, E vitamini ve portakal yağı bulunuyor. Maalesef %100 doğal içerikli bir ürün değil fakat mağazada on dakika kadar gözlemlerim sonucunda argan saç bakım yağının serideki diğer yağlara oranla içerik listesinin daha az olduğunu gördüm. Şuan için benim ince telli, sürekli karışan ve boyadan yıpranmış saçlarıma Hindistan cevizli yağına nazaran daha fazla katkı sağladığını söyleyemem. Her ikisi içinde gözlemlerim aynı şekilde.

Peki Ben Nasıl Uyguluyorum ?

Saçlarımı saç kurutma makinesiyle hafif kuruttuktan sonra nemli saçıma bozuk para büyüklüğünde ürünü avuçlarıma alıp, ısıttıktan sonra saçlarımın uçlarından başlayıp saç diplerime değirmeden eşit şekilde dağıtıyorum. Sonra tarağımla hiçbir şekilde saçımla savaşmadan kolayca tarayabiliyorum. Saçlarımı kuruttuktan sonra mis gibi portakal kokusu eşliğinde (argandan çok portakal kokusu daha baskın) saçlarım canlı, parlak ve sağlıklı görünüyor. Saçlarım hem yumuşacık oluyor, hem de ağırlık hissi yaratmıyor. Sizinde zayıf, yıpranmış ve sağlıklı görünmeye ihtiyacı olan saçlarınız varsa bu ürüne bir şans vermenizi kesinlikle tavsiye ederim. İndirimsiz fiyatı 8,90 TL. Sıkça indirime giren bir marka olmadığı için indirime girdiği dönemde denk gelip 5,30 TL gibi çok makul bir fiyata sahip olunca tadından yiyemedim doğrusu. Gratis Mağazalarından satın alabilirsiniz.

Sevgilerimle… ♥

Bir cevap yazın