Gifrer Serum Fizyolojik

Herkese merhaba sevgili ailem. Bebeğimin doğumu itibariyle lazım olabilir evimizde bulunsun diye serum fizyolojiklerden almıştım. İlk olarak da marka ismi verecek olursam Otri Bebe tercih etmiştim. Gayet de memnun kaldık. Fakat Otri Bebe Serum Fizyoloijklerimiz bitince araştırmalarım sonucu Gifrer markasının da bayağı ünlü olduğunu duyunca bu markanın da Serum Fizyolojiklerinden aldım.

gifrer-serum-fizyolojik

Serum fizyolojik nedir nedir?

Halk dilinde tuzlu su olarak bilinen serum fizyolojik, Osmotik olarak eşit olduğu için “fizyolojik” adını taşır. Pediatri grubunda burun damlası şeklinde kullanılmasında bir miktar antimikrobiyal etkisi olduğundan tercih nedenidir.

Benim aldığım paketin içerisinde 40 adet flakon bulunuyor. İsteğe göre 20 li olanlardan da tercih edebilirsiniz. Ben alırken 40 lı flakonu indirimde olduğu için bu şekilde aldım. Yanılmıyorsam indirimli fiyatıyla 30 -35 tl arası birşeydi fiyatı. Bu arada ben burun aspiratörü almadım. Şuan 1 yaşındayız ihtiyacımız olmadı şimdiye kadar. Serum fizyolojiklerle burun akıntısı sorunumuzu çözdük. Umarım ilerleyen zamanlarda da aspiratöre ihtiyacımız olmaz.

gifrer-fizyolojik-serum

Kullanımından da bahsedecektim ama kutunun üzerinde bebeklerde nasılkullanılacağına dair bir anlatımı mevcut. Bunlardan farklı olarak 1 flakonu en az iki kullanımda bitiriyoruz biz. Çok ihtiyaç olursa bir flakonun yarısını bir burun deliğine, diğer yarısını da öteki burun deliğine fıstlıyorum. Açıkçası bu markadan da Otri Bebe’den de memnun kaldık. Her ikisini de tercih edebilirsiniz.

gifrer-burun-serum-fizyolojik

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın