Fondöten Yağlılık Testi – 2

Merhaba kızlar.Sizlerden gelen yoğun talep üzerine yeni ten ürünlerimle fondöten yağlılık testinden tekrar yaptım.?Diğer ten ürünlerimle yaptığım yağlılık testindeki ürünlere de bakmak isterseniz şuradaki linke tıklayarak inceleme yazımı okuyabilirsiniz.

Bu testi yapma amacım; tamamen merak, sizlere yardımcı olabilmek ve eğer kuru yada yağlı ciltliyseniz cildinize uygun fondöteni bu şekilde görebilmek. Buradaki testte ürünlerin fazla yağ çıkarması o ürünün kötü olduğu anlamına gelmiyor kesinlikle. Yağlı bir cilde sahipseniz cildinize daha fazla yağ eklemek gün sonunda vıcık vıcık bir görüntüye sebep olacaktır. Cildinizde mat bir görüntü istiyorsanız bu listedeki daha az yağ çıkaran ürünleri tercih edebilirsiniz. ?
Şimdi bu testte sırasıyla;

  • Pure Beauty CC Krem, Farmasi Dr. Cevdet Tuna Çay Ağacı Yağlı BB Krem, Missha BB Krem, Flormar Smooth Touch Fondöten, Farmasi VFX PRO Fondöten, Dermacol Fondöten bulunuyor.

fondoten yaglilik-testi

Ben karmadan yağlıya dönük bir cilt tipine sahibim. Mat fondötenlerimde var kuru ciltlerin kullanabileceği tarzda ıslak bitişli fondötenlerimde. Genel olarak cildimde sağlıklı ve parlak bir görüntü istediğim için mat fondotenleri pek tercih etmiyorum.?
Aslında Fondöten ve BB lerin geneli beklediğim sonucu verdi fakat Pure Beauty CC Krem normalde de çok ıslak bitişli (sivilce problemi de yaşattı.) olmasına rağmen beni oldukça şaşırttı. ? Farmasi Dr. Cevdet Tuna Çay Ağacı Yağlı BB Krem oldukça mat bitişli ve yağlı ciltler için önerdiğimiz (aynı zamanda Farmasi Danışmanı olduğum ve kullandığımdan dolayı biliyorum.) içeriğinden de ötürü çay ağacı yağı bulundurduğu için bıraktığı yağ gayet normal.
.

Bu arada herhangi bir Farmasi ürünü satın almak isterseniz Makyajdiyaristore  instagram sayfamdan benimle iletişime geçebilirsiniz. Farmasi’ye üye olmak istiyorsanız şuraya bırakacağım linkten üye olabilirsiniz…Üye olurken en alttaki ismime ait kutucuğu işaretlemeyi unutmayın…♥

Sevgilerimle…♥


Bir cevap yazın