Flormar Tekli Far / Satin Beige

IMG_5933

Herkese merhaba! Bugünkü konuğum Flormar Tekli Far 16 Satin Beige. Tekli farların kullanımı ve taşıması pratik olduğu için böyle farları kullanmayı seviyorum. Satin Beige ise göz çevremdeki renk eşitsizliklerini nötrlemesi için aldım.

IMG_5970

Far 4,0 gramlık bir ambalaja sahip. Yalnız ambalajı sık kullanmaya dayanıksız. Kapağını açıp kapadıkça alt ve üst kapağı birbirine bağlayan dişleri kırılıyor.

IMG_6022

Satin Beige; tamamen mat yapıda ve kemik renginde ideal bir renk. Tüm göz kapağında yada gözün aydınlatılmak istenildiği bölgelerinde kullanılabildiği gibi tüm göz çevresindeki renk eşitsizliklerini düzenlemek için de kullanılıyor. Şayet ben tüm makyajlarımda bu tarz ürünleri genellikle tüm göz çevreme uygulamayı tercih ediyorum.

IMG_6035

Farın ince bir yapısı var. Kapatılıcığı da orta seviyelerde. Sorunlu bir göz altlarınız varsa concealer uygulamadan tek başına kullanacaksanız iyi bir sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum. Bazen gözlerime concealer uyguladıktan sonra göz altlarımın daha beyaz durmasını istediğim zamanlarda da yine Flormar’a ait Soft Beige isimli farını kullanıyorum. Soft Beige tekli farı okumak isterseniz şuradaki yazımda bulabilirsiniz.

IMG_6024

Göz kapaklarıma far bazı, göz altlarıma concealer uygulamadan bu farı tek başına kullanmayı tercih etmiyorum. Çünkü far bazı yada concealer olmadan gözlerime 1/2 saatten fazla tutunamıyorlar. Farı makyaj fırçalarımla uyguladığımda göz çevremi daha az kapatırken, makyaj süngerlerimle uyguladığımda bir tık daha yoğun kapatıcılık sağlıyorum. Fiyatı 12,90 TL. Göz kapaklarınızla teniniz arasında bir eşitlik istiyorsanız Wet’n Wild’ın tekli farlarından Brulee isimli farı da bu iş için uygun seçenekler arasında. Brulee hakkındaki yazımı şurada bulabilirsiniz.

Sevgilerimle… ♥

Bir cevap yazın