Flormar Puffy Blush/Puf Allık

FLORMAR-PUFFY-BLUSH

Merhaba! Bugün sizlere; allık koleksiyonuma en son katılan Flormar markasının Bohemian Dream serisindeki Puffy Blush isimli puf allığından bahsedeceğim. Seriyi Flormar Mağazalarında sıkça görüyordum fakat ilgimi pek çekmemişti. İlk çıktığı sıralarda 25,00 TL olan bu allığın fiyatı indirime girdiği dönemde 5,00 TL gibi bir fiyatla satışta olunca ancak ilgimi çekti.

FLORMAR-PUFFY-BLUSH (3)

Malum fiyat uygun olunca allığın en çok tutulan renkleri satılmıştı. Bende kendi zevkime en çok yakışacağını düşündüğüm ve son bir tane kalan yine seride en çok sevilen renklerden biri olan 04 Boho-Chic isimli allığı testerına dahi dokunmadan aldım. Bahar-yaz koleksiyonu olan serinin ambalajları rengarenk renkleriyle yine bu senenin modası olan etnik desenlerle tamamlanmış. 12 gramlık bir ürün olduğunu da düşünürsek uzun bir süre bana eşlik edecek gibi görünüyor.

FLORMAR-PUFFY-BLUSH (4)

Allığın kremsi, yumuşak, pufidik/köpüksü bir yapısı var. Cildime uyguladığım zaman pudralı bir görünüm alıyor. Boho Chic; çok pigmentli bir allık. Fırçamı üzerine bir kez dokundurmam yeterli oluyor. Allığı ilk kullandığım zaman pigmentasyonunun bu kadar yüksek olduğunu bilmediğim için nerdeyse palyaçoya dönecektim. Neyse ki yanaklarımdaki fazla allıkları birazcık peçeteyle sıyırıp fırçayla yanaklarıma dağıta dağıta faciadan kurtardım kendimi. Yalnız benden size bir uyarı; bu allığı kesinlikle tombul fırçalarınızla uygulamayın. Dağıtması çok kolay olmadığı için yanaklarınızın tamamını boyamak durumunda kalırsınız. Benden söylemesi.

FLORMAR-PUFFY-BLUSH (1)

Rengi ilk bakışta kiremit gibi görünse de tenimle birleştiği an şeftali tonlarına bürünüyor sanki. Her cilt tonuna uyum sağlayacağını düşündüğüm güzel bir allık.  Yüzüme fondöten, BB krem gibi herhangi bir sıvı ürün kullanmadan direkt tenime uyguladığımda dahi 4/5 saat kadar cildimde kalıyor. Flormar’ın bir çok allığını denemiş biri olarak şahsi düşüncem şudur ki; toz allıklarına nazaran çok kalıcı bir allık. Birde indirimli fiyatıyla sahip olduğumu düşünürsek oldukça kaliteli bir ürün. Flormar Mağazaları’nda hala denk gelirseniz bir bakın derim. Sevgilerimle…♥

4 comments

  1. bende uzun süredir kullanıyorum geçekten güzel ve kullanışlı

    1. Kesinlikle öyle canım 🙂

  2. bende de 01 numarası var harika bir allık 🙂

    1. Kesinlikle öyle

Bir cevap yazın