Evde Doğal El Peelingi Yapımı

evde-dogal-el-peelingi

Merhaba güzel ailem. Biliyorsunuz ki dışarıda veya evdeyken en çok ellerimizi kullanıyoruz. Sabun, su, mikroplar vs ellerimize sürekli olarak temas eden şeyler. Ellerimiz bu kadar yoğun kullanıma karşı zamanla yıpranacağı için bu evrede bizimde bakımlarımızı eksik etmememiz gerekiyor. Bende bugün sizlere bu konuyla ilgili olarak evde yaptığım doğal el peelinginden bahsedeceğim.

dogal-el-peelingi

El peelingi için gerekli malzemeler
* 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
* 1.5 çay kaşığı toz şeker

Ben el peelingim için daha önce kullanıp bitirdiğim için boş bir krem kavanozumu temizleyip bunun içerisinde yapıyorum. Tüm malzemeleri kavanoza koyup karıştırıyoruz. Daha önce kavanoza dökebilmek için oda sıcaklığına getirdiğim hindistan cevizi yağının katılaşması için buzdolabına koyuyorum. Genel olarak da peelingimi buzdolabında muhafaza etmeyi tercih ediyorum.

el-peelingi

Peelingi yapacağım zaman ellerime masaj yapar hareketlerle 2/3 dakika kadar uyguluyorum. Sonrasında ellerimi ılık suyla duruluyorum. Sonucunda ise ellerim ölü derilerden kurtulup, yumuşacık, sağlıklı aynı zamanda parlak bir görünüme sahip oluyor. Sürekli olmasa da ihtiyaç duyduğum zamanlarda bu peelingi yapıyorum. Ben çok memnunum. Denemek isteyenlere tavsiye ederim…

Sevgilerimle…♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın