Etat Pur Citric Acid

Herkese merhaba sevgili ailem. Size en son denediğim cilt bakım ürünlerinden; Etat Pur Citric Acid‘ten bahsedeceğim. Ürün bana Denebunu.com tarafından denemem ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmam için gönderilmişti. Gönderildiği dönemde yeni emzirme döneminde olduğum için kullanamadım. Şuan emzirmeyi bırakma dönemindeyiz o yüzden kullanmaya başladım.

etat-pur-acide-citrique

Sorunun cevabını bildiğim halde yinede markayla iletişime geçip emzirmeyle alakalı sordum. Hamilelik-emzirme süreci hassas dönemler olduğu için doktorumuza danışarak kullanmamızı önerdiler. Bu dönemlerde olanlar için bilgiyi eklemek istedim.

Etat Pur Citric Acid

15 ml olup uygulayacağımız bölgeye alttan basarak ürünün damla damla uygulandığı kullanılan bir şişe formülüne sahip. Yani ürünü kaç damla kullanacaksanız alttan o kadar basıyorsunuz. Pıt pıt hemen damlıyor zaten.

Benim ilk asit kullanma deneyimim Etat Pur markasıyla oldu diyebiliriz. Açıkçası yurtdışından getirilip Türkiye’de belirli alışveriş sitelerinde satılan orjinal olup olmadığı belli olmayan ürünleri şimdiye kadar denemek istemedim. Bu sebepten eğer sizde asitlerle bir deneyim yaşamak istiyorsanız ETAT PUR markasıyla başlayabilirsiniz.♥ Bu öneriyi neden verdiğimi yazımın tamamını okursanız anlayacaksınız.

etat-pur-citric-acid

Öncelikle ürüne ait markanın kullanım önerilerini sizlere aktarmak istiyorum.

Kullanım Önerileri

 • Citric Acid – AHA Pure Active yalnızca akşamları, bakım kreminizden önce, göz çevresine gelmemesine dikkat edilerek kuru ve temiz cilde uygulanmalıdır.
 • Genişlemiş gözenekler veya küçük cilt kusurları (burun, alın, çene, yanakların üst kısmı) için:Her biri için 1 damla.Işıltı kaybı için: Tüm yüze 4 damla.
 • Yoğun bir bakım kürü olarak 4 gün üst üste, ardından da 1 ay boyunca bakım amacıyla haftada 2 kez kullanılması tavsiye edilir.
 • Uygulamanın ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Birden çok Pure Active ürününü bir arada kullanabilirsiniz; ancak bunun için ürünleri birbirleriyle karıştırmadan sırasıyla doğrudan cildinize uygulamalısınız. Bununla birlikte, 3’ten fazla ürünü aynı anda kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Aksi takdirde cildiniz doygun hale geleceğinden aktif bileşenlerden etkin şekilde yararlanamayacaktır.
 • Maksimum etkinlik için ürünü açıldığı tarihten itibaren 3 ay içinde tüketiniz.
 • İçerdikleri aktif bileşenler çok güçlü oldukları ve benzer soyucu etkiler gösterdikleri için Salicylic Acid 2% Pure Active ve Citric Acid – AHA Pure Active ürünlerinin bir arada kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

etatpur-sitrik-asit

Etat Pur Citric Acid’i ben 2 hafta kadar düzenli kullandım. İlk bir – iki gün tüm yüzüme, sonrasında ise bölgesel olarak temiz cildimde çene ve alın bölgeme nemlendiricimden önce kullandım. 

 • Açık konuşmak gerekirse daha önce hiç asit kullanmadığım için pek de ümitli değildim. Gel görelim ki 2 haftanın sonunda cildimde gözle görülür şekilde fark görünce işler değişti. 🙂
 • Öncelikle çok gözenekli bir cildim olmamasına rağmen yanak kısımlarımın haricinde haliyle gözeneklerin daha geniş olduğu çene ve alın bölgemde gözeneklerimin sıkılaştığını farkettim.
 • Ölü deri hücrelerinin arınıp, yenilenmesini sağladı.
 • Ve benim için en önemlisi yine bölgesel uyguladığım yerlerdeki beyaz ve siyah nokta oluşumunu en aza indirdi! Buna ciddi anlamda çok sevindim. Kullanmaya devam edeceğim ve muhakkak markanın tüm ürünlerini inceleyeceğim.
 • Özellikle benim egzamalı cildimde herhangi bir soruna yol açmadı.
 • Birde unutmadan düzenli kullanımda eşit bir cilt tonu sağlamayı da vaat ediyor.
 • Ürünü satın almak için şuraya tıklayıp Eylül ayı sabitli storylerimden ulaşabilirsiniz.

etat-pur

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın