Essence Long Lasting Siyah Göz Kalemi

essence-long-lasting-siyah-gozkalemi

Merhaba güzel ailem. Bugün Essence‘in Long Lasting serisindeki asansörlü göz kalemlerinden olan son zamanlarda sıkça kullandığım, hatta ilk Rossmann alışverişimde yedekleyeceğim ”01 Black Fever” isimli siyah göz kalemini inceleyeceğiz.
Aslında daha önce aldığım, yine Essence markasının Waterproof Jel Göz Kalemini kullanıyorum. Ve çok memnunum. Hatta sosyal medya hesaplarımda da sürekli bahsedince snapchatten bir takipçim ”Bu göz kalemlerininin satışının kaldırılacağını istersem yedeklemem gerektiğini” söylemişti. Velhasılkelam ben onu untmuşum ve şuan o jel göz kalemlerinden bulamayınca Long Lasting serisinden bir kalem denemek istedim.

essence-long-lasting-eye-pencil

Essence Long Lasting serisindeki bu göz kalemleri asansörlü formda. Bu yüzden kalemtraşla açmak zorunda kalmadığımız için kullanımı gayet pratik. Yapısı yumuşacık ve sürümü kolay. Genelde göz içlerimde değil de eyeliner olarak kullanmayı tercih ediyorum. Fakat genelde göz makyajlarımı sade yaptığım zamanlarda kullanıyorum. Çünkü yapısı ne kadar yumuşak olsa da kalem yapıda olduğu için far üzerine uygulaması kolay olmuyor.

essence-gozkalemi

Serinin 01 Black Fever rengi; simsiyah bir renk.  Rengini oldukça iyi veren bir göz kalemi. Parlak olan eyelinerlardan hoşlanmadığım için mat yapıda olması sevdiğim diğer özelliklerinden. Sürdüğünüz andan itibaren sabitleniyor. 8/9  saat kalıcılığı var. Gün boyu idare ediyor. Fiyatı 5,00 TL. Fiyat – performans açısından çok çok iyi bir ürün. Böyle uygun fiyata böyle iyi bir performansı olan eyeliner zor bulunur.

Sevgilerimle…♥

2 comments

  1. Bende kullanıyorum çok memnunum

Bir cevap yazın