Essence Lash Princess Volume Maskara

essence - lash princess maskara

Merhaba! Günün yazısı Essence Lash Princess Volume Maskara üzerine olacak. Son zamanlarda yine Essence markasına ait I Love Extreme Crazy Volume isimli maskarasını kullanıp çok memnun kalınca Essence maskaralardan hakkında en çok övgü okuduğum Lash Princess’e de şans vermek istedim. I Love Extreme hakkındaki detaylı yazımı şurada bulabilirsiniz.

essence - lash princess maskara (3)

Maskara 12 ml’lik bir ambalajda prenses elbisesini anımsatan şık bir tasarıma sahip.

essence - lash princess maskara (4)

Fırçası S şeklinde kobra gibi kıvrık bir yapıda. Aslında Lash Princess Maskara ekstra hacimli kirpikleri vaat ediyor ama fırçasını gördüğüm ilk an hacim konusunda beklentimin büyük olmaması gerektiğini anlamıştım.

essence - lash princess maskara (1)

Görselde fırçanın yakın çekimini görüyorsunuz. Tombul ve sık kıllı bir fırça yapısı olmadığı, küçük, ince ve ayrık kıllara sahip olduğu için  kirpiklerimi tek tek ayırmasını ve hafif kıvırmasını çok seviyorum.  Kirpiklerimi çok güzel kavrıyor. Hatta bazen kirpiklerimi yapıştıran maskaralarım olunca bu maskaranın fırçasıyla kirpiklerimi tek tek ayırıyorum. Rengini güzel veriyor ve kullanırken topaklanma yapmıyor. Alt kirpiklerime de kolaylıkla uygulayabiliyorum. Gün içerisinde akma yapmıyor. Fakat göz altlarıma hafif dökülme yapıyor. Ne yazık ki hacim konusunda zayıf bir maskara. Kirpiklerimi 1/2 tık uzatıyor. Aldığım günden itibaren günlük makyajlarımda kullanıyoum. Elimde günlük makyajlarım için kullandığım Maybelline maskaralarımı şimdiden rafa kaldırdı.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın