Essence I Love Stage Eyeshadow Base / Far Bazı

ESSENCE FAR BAZI

Merhaba! Bugün size bahsedeceğim ürün Essence markasına ait I Love Stage isimli far bazı. Peki far bazı ne işe yarıyor? Özellikle pigmentasyonu düşük olan farların renklerini belirginleştiriyor ve kalıcılığını arttırıyor. The Balm Put A Lid On İt far bazımdan her ne kadar memnunsam da uygun fiyatlı far bazı arayışına giriştiğim sıralarda Essence’in far bazına şans vermek istedim. Put A Lid On İt far bazı hakkındaki yazımı şurada bulabilirsiniz. Gelelim I Love Stage far bazına. Ürünün öncelikle ten rengine uyum sağlayacak renkte olması far bazında aradığım ikinci özelliğe giriyor.

ESSENCE FAR BAZI...

Far bazının ambalajı lipgloss tarzında ve sünger bir aplikatöre sahip. Bu yüzden ürünü göz kapaklarıma pıt pıt hareketlerle uyguluyorum ve bu şekilde uygulayıp göz kapaklarıma dağıtmak daha kolay oluyor.

ESSENCE ı love stage eyeshadow base

Far bazı sarı alt tonu yoğun olan bej renkte. Göz kapaklarımdaki renk eşitsizliğini güzel kapatıyor. Bazı kişiler bu ürünü kapatıcı özelliğinden dolayı göz altlarına da uygulamayı tercih ediyorlar. Ama ben bu şekilde kullanmıyorum.

ESSENCE eyeshadow base

Görselde üst tarafta farın bazla uygulanmış hali, alt tarafta bazsız uygulanmış hali var. Rengi yansıtabilmek için  farı 2/3 kat uyguladım. Göz kapaklarıma ürünü en az dört beş pıtla tamamen uygulayıp farı üzerine öyle uyguluyorum. Az kullandığım takdirde herhangi bir etkisi olmuyor maalesef. Yağlı göz kapaklarına sahibim ve gün içerisinde farlar göz çizgilerime birikme yapıyor. Kalıcılığı da mükemmel diyemem. Ancak 9,25 TL’lik fiyatına oranla performansı iyi.Günlük makyajlarda kullanılabilecek tarzda bir bir baz olduğunu düşünüyorum. Essence I Love Stage Far Bazı kalıcılık, renk eşitsizliklerini kapatma ve renkleri belirginleştirme açısından güzel olsa da bir The Balm Put A Lid On İt değil tabiki.

Sevgilerimle… ♥

Bir cevap yazın