Essence I Love Extreme Volume Waterproof Maskara

essence-I love extreme-waterproof-maskara

Merhaba! Tatil planlarım olduğu için geçen ay akmayan, kokmayan, dökülme yapmayan bir maskara arayışına girmiştim. Uygun fiyatlılar arasında en çok övülen maskara; Essence markasına ait I Love Extreme Volume Waterproof Maskara olduğu için bir şans vermek istedim. Daha önce I Love Extreme serisindeki  meşhur olan pembe renkli Crazy Volume Maskarasını deneyip hayran kalmıştım. Hakkındaki yazısını şurada bulabilirsiniz.

essence-I love extreme-waterproof-maskara2

Lacivert renkte, üzerinde pembe yazıları olan ilgi çekici bir ambalaja sahip. Orta kalınlıkta, uzun kılları olan bir fırça yapısı var. Benim bir maskaradan beklentim ise kirpiklerimi tek tek ayırması ve dolgunlaştırması. Kirpiklerim zaten uzun olduğu için uzatması yada uzatmaması kısmına çok takılmıyorum. Bu maskaranın kirpiklerimi tek tek ayırmasını sevdim. Kirpiklerimi yapıştırmıyor ve yapısı ıslak olmasına rağmen gözlerime bulaşmıyor. Fakat hacim konusunda oldukça yetersiz. Kaç kat sürersem süreyim istediğim volumü alamıyorum maalesef.

essence-I love extreme-waterproof-maskara1

Ultra siyah, suya dayanıklı ve yoğun hacim vermeyi vaat eden bu maskarayı ilk olarak günlük makyajımda denedim. Göz makyajımı çıkarırken bayağı bir zorlandım. Bir an kirpiklerim dökülecek diye korktum. Bir yandan da zaten maskarayı havuzda kullanacağım için bu duruma sevindim. Günlük makyajlarımda akmayan, makyaj temizleme sularıyla bile gözlerimden zorla çıkardığım Essence I Love Extreme Volume Waterproof Maskara deniz ve havuz kullanımımda benden geçer not alamadı. Tamam akma yada bulaşma yapmıyor fakat göz altlarıma çok fazla dökülme yapıyor. Hatta tek kat uyguladığım zamanlarda sudan çıkana kadar gözlerimde maskaradan eser kalmıyor. Yani maskaranın övüldüğü kadar da performansı yok. Fiyatı 10,25 TL.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın