Eklips Fondöten Süngeri

eklips-makyaj-sungeri

Merhaba! Bugün sizlere yaklaşık 3/4 ay kadar önce aldığım fakat ancak deneyimleme fırsatım olan Eklips markasına ait fondöten süngerinden bahsedeceğim. Aslında kolay kullanım açısından genelde makyaj fırçalarını tercih etsem de, eğer zamanım varsa ve gerçekten doğal bir görünüm istiyorsam makyaj süngerleri kullanmayı daha çok seviyorum. Eklips makyaj süngerini alırken pek bir ümidim olmasa da kullanmaya başladığım ilk günden itibaren çok sevdim. Uygun fiyatlılar arasında en çok beğendiklerim arasına girmeye hak kazandı bile.!
Süngeri kullanmadan önce şişene kadar suyun altında nemlendiriyorum. Sonra fazla suyunu sıkıp kağıt havlu yardımıyla fazla suyunu alıyorum. Genelde likit fondötenlerimi süngerin üzerine döküp uygulamak yerine ilk olarak yüzüme parmaklarımla yayıp, süngerlerimle dağıtmayı daha uygun buluyorum. Bu şekilde süngerler hem fazla ürün emmemiş oluyor, hem de fondöten ciltte daha homojen dağılıyor.

eklips-fondoten-sungeri

Görselde süngerin soldaki kuru hali ve sağdaki suya batırılıp suyu emildikten sonra sıkılmış nemli hali. Aralarındaki farkı az çok anlayabilmeniz açısından çay bardağının yanına koyup eşit uzaklıktan çektim. Sünger suya değince bayağı bir şişiyor. Kağıt havluyla nemini aldıktan sonra sağ taraftaki şeklini alıyor. Burun ve göz kenarlarıma daha kolay uygulama yapabilmem açısından süngerin üst kısmının biraz daha sivri olmasını tercih ederdim. Onun dışında 7,90 TL’lik fiyatıyla mükemmel iş çıkaran bu sünger için söyleyebileceğim tek bir olumsuz özellik yok. Temizlemesi de gayet kolay. Makyaja yeni başlayan herkesin uygun fiyatlılar arasında ilk şans vereceği süngerlerden birisinin olduğu düşünüyorum.

Şimdiye kadar yazdığım makyaj süngerlerimin linkleri ise şu şekilde;
* H&M Makyaj Süngeri
* Yves Rocher Makyaj Süngeri
* Tarko Kozmetik Lionesse Makyaj Süngeri

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın