Ek Gıda Alışverişimiz

Herkese merhaba sevgili ailem. Bugün yine Anne-Bebek kategorimizle devam ediyoruz. Yaşasın bu kategoride yazmak!♥ Bebeğimin 4. aya girmesiyle birlikte bana bir ek gıda heyecan bastı. Doktorumuz da ek gıdaya 5. ay da başlamamız yönünde söyleyince hemen alışverişlerimi yapıp hazırladım. Ben bu konuda herhangi bir listeye bakmadım. Bana göre ihtiyacımız olabilecek şeyleri hazırladım aldım. Fakat listemi sizlerle paylaşmak istedim.

ek-gida-aksesuarlari

Yalnız belirtmek isterim ki alınan her bir ürün gelişi güzel alınmadı. Meyve süzgecinden tutun, tabağa, eğitici bardağa kadar herbiri hakkında detaylı yorumlar okuyup o şekilde aldım. Listemi ve ufak detayları paylaşıyorum. Okumaya devam edin.

  • Oioi Beslenme Seti

İçerisinde Vakumlu tabak – silikon önlük ve kaşığın bulunduğu bu seti ayrı ayrı alınca fiyatı daha yüksek oluyordu. Ama ebebek‘te set halinde 159 tl olunca almak istedim. Vakumlu tabağı mama sandalyesine yapıştırarak kullanmak daha iyi olduğu için tercih ettim. Silikon önlük ise sırttan bağlamalı olduğu için daha kullanışlı olacağını düşünüyorum. Kaşığı da deneyeceğiz bakalım. 🙂

oioi-urunlerioioi-tabak oioi-vakumlu-tabak oioi-silikon-onluk oioi-kasik

  • Baby Plus Biberon Temizleme Fırçası

Biberon kullanımında biberon temizleme fırçaları oldukça önemli. Biz daha önce 4-5 tl lik bir ürün aldık ama zamanla fırçaları ezilip büzülmeye başladı. Bu sebepten yeniden bu ebebek markası olan bu markayı denemek istedik. 17 tl gibi bir fiyatı vardı.

BABYplus-biberon-temizleme-fircasi BABY-plus-biberon-temizlemefircasiBABY-plus-biberon-temizleme-fircasi

  • Fisher Price Silikon Meyve Emziği

Wee Baby – Baby Jem – Fisher Price daha aklıma gelemeyen bir sürü marka araştırıp sonunda Fisher Price almaya karar verdim. Hem haznesinin geniş olmasından dolayı, hemde tutacak yerini diş kaşıyıcı olarak kullanabileceğini düşünerek… Trendyol‘dan 38 tl ye aldım.

FİSHER-PRİCE-SİLİKON-MEYVE-EMZİGİ FİSHER-PRİCE-MEYVE-EMZİGİ FİSHERPRİCE-MEYVE-EMZİGİ

  • Baby Plus Cam Rende

Alışverişlerimin çoğu ebebek’ten. Anlamışsınızdır artık. 🙂 Olmayanları nereden aldığımı belirtiyorum. Cam rende ise ek gıdaya geçiş süresinde meyveleri sağlıklı olarak püre haline getirebilmek için tercih ettim. Ebebek 11 tl.

baby-plus-cam-rende cam-rende

  • Philips Avent Eğitici Bardak

Kulpları sayesinde bebeklerin kendi kendisine kavraması dolayısıyla eğitici bardak olarak geçiyor ismi. 4+ ay sonrasında kullanıma uygun olduğu söylenilse de deliklerinden fazla ürün akışı geliyor. Bu sebeple 6. ayı beklemeliyiz diye düşünüyorum. Bu da Trendyol’dan 43 tl gibi bir fiyata almıştım.

PHİLİPS-egitici-bardak PHİLİPS-avent-egitici-bardak

  • Wee Baby 2’li Mama Kaşığı

Yine en çok tercih edilenler arasında Wee Baby geliyordu. Aslında ucu silikon olduğu için zamanla renk değiştiriyor bu tarz ürünler ama yapacak birşey yok maalesef.. 18 tl’ye marketten aldım.

WEE-BABY-ikili-mama-kasigiWEEBABY-ikili-mama-kasigi

  • Mama Önlüğü

Sanırım markası My Cey‘di. Ebebek’ten indirimde 10 tl ye aldım. Nasılsa her şekilde kullanırım diye ama maalesef leke tutuyor. Karpuz lekemiz çıkmadı.

mama-onlugu

  • Baby Plus Paslanmaz Çelik Mama Termosu

Araştırdıklarım arasında fiyat-performans konusunda en iyisinin bu olacağına karar verdiğim termos bu oldu. Hatta Bugün 3 saat kadar denedim oldukça sıcak tutmuştu suyu. Ebebek 79,90 tl.

BABY-plus-paslanmaz-celik-mama-termosu

  • Ek Gıda Kitabı

Şu sıralar revaçta olan birkaç kitap var. Sosyal medyada fena bir şekilde tanıtımları yapılan. Biliyorsunuzdur muhtemelen. Bende onlardan alacaktım ama okuduğum yorumlara göre o kitaplarda ek gıda konusunda çok fazla ayrıntılara yer verilip, tarifler az tutulmuş. Bu sebepten ek gıda kitabı konusunda bunu tercih ettim. İçerisinde birsürü tarif var.Hemde fotoğraflı!♥ Çok beğendim. Hepsiburada 51 tl.

EK-GİDA-KİTABİ EK-GİDA-TARİFLERİ MUZLU-ek-gida

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın