Dudak Peelingi Nedir? Nasıl Yapılır?

dudak-peelingi

Merhaba! Bugün dudak peelingi nedir, nasıl yapılır, ben nasıl yapıyorum? Hepsi hakkında birşeyler yazmak istedim. Dudak peelingi; dudaklar üzerindeki ölü derinin atılmasına ve alt tabakada kalan sağlıklı, canlı derinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Peeling yapılmamış dudaklarda özellikle likit mat rujlar kötü bir görüntü alıyor. Peeling yapılmış dudaklarda rujlar güzel bir şekilde yayılıp, pürüzsüz bir şekil alıyor.
Dudak peelinginin bir çok yöntemi var. Örneğin zeytinyağı, bal ve şekerle  yada sadece vazelin ve şekerle hazırlayacağımız karışımları dudaklarımıza sürüp biraz beklettikten sonra, yumuşak diş fırçalarıyla dudaklarımızı nazik hareketlerle fırçalayarak dudaklarımızın üzerindeki ölü deriyi atabiliriz. Yalnız fırçalarken dikkatli olmak lazım ki dudak üzerindeki sert fırça darbeleri dudakların tahriş olmasına yol açar.

lip-peeling

Ben yukarıda bahsettiğim iki yöntemle de dudaklarıma peeling yapıyorum. Fakat en çok uyguladığım dudak peelingimi Benri markasının peeling etkili makyaj temizleme diski ve gülsuyuyla yapıyorum. Benri peeling etkili makyaj temizleme diskini amacına uygun kullanamadığımdan şuradaki yazımda bahsetmiştim. Üzerindeki peeling taneleri çok sert olduğu için cildim tahriş ettiğinden kullanamadım. Yani az daha zorlasalar ponza taşı olurmuşta neyse ki ben dudaklarda kullanmayı uygun bulunca iyi oldu.
Gülsuyunu diskin üzerine döküp dudaklarımın üzerindeki ölü derileri atana kadar masaj yapar hareketlerle uyguluyorum. Sonra dudaklarımın yumuşaması için  lip balm kullanıyorum. Bu şekilde diğer yöntemlerden çok daha pratik oluyor. Her ihtiyaç duyduğum zaman, dudaklarıma peeling yapmayı ihmal etmiyorum. Dudaklarım bu şekilde daha sağlıklı ve pürüzsüz görünüyor.

Sevgilerimle…♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

Bir cevap yazın