Desitin Pişik Kremi

Herkese merhaba sevgili ailem. Bugün doktorumuzun önerisiyle elimizdeki bir sürü pişik kremi bitince nihayetinde  aldığımız Desitin Pişik Kreminden bahsedeceğim. Bebeğimin doğumundan itibaren birçok çeşit pişik kremi denedik. Ve hatta şuradaki yazımda kullandığımız pişik kremlerinin yorumlarını paylaşmıştım. İsterseniz onları da okuyabilirsiniz. Bunların haricinde birde Bepanthol ve Oriflame denedik.

desitin-pisik-kremi

Desitin markasının iki farklı ambalaja sahip çeşiti var. Biri mavi, biri görselde de gördüğünüz üzere mor renkli olan. Geçen haftalarda Ebebek’ten mavi olanı almak üzereydim ki personele sordum. Mavi olanın pişik önlemeye yardımcı olduğu, mor olanın ise pişik oluştuktan sonra iyi geldiğini söyleyince geri maviyi bırakıp, internetten bunu satın aldım.

desitin-pisik-kremi-

Açıkçası ben pişik önlemeye yardımcı kremleri pek sevmiyorum. Çünkü onlar pişik oluşmadan önce bez bölgesine sık sık sürülmesi gereken kremler. Ben bebeğime bu tarz bir nevi kozmetik ürünlerini sıklıkla sürmeyi sevmiyorum. Hatta ihtiyacımız olmasa pişik kremi de kullanmam ama kızımın altını sürekli değiştirmeme rağmen arada sırada 1 saat fazla kalırsa bezi hemen pişik oluyor. Bu sebepten maalesef kullanma durumunda kalıyoruz.

desitin

Desitin Pişik Kremi’nin bendeki boyutu 75 ml’lik olan. Daha büyük boyutları da vardı ama memnun kalıp kalmayacağımızı bilemediğim için bu boyutunu almayı tercih ettim. İlk ürün elime ulaştığında üzerinde böyle arapça yazıları görünce acaba sahtesi mi diye tedirgin oldum ama orjinal ürün görseline bakınca onun da bu şekilde olduğunu görüp içimiz rahatladı.

pisik-kremien-iyi-pisik-kremi

Desitin kremi kullanmadan önce Meva’nın altını pamuk ve ılık su ile temizliyorum. Daha sonra kuruluyorum. Ardından ürünü elime alıp parmaklarımın ucunda hafif ısıtırak bez bölgesine, aslında daha çok pişik olan bölümlere sürüyorum. Desitin krem fazla katı kıvamlı olduğu için bu şekilde ürün bebeğimin teninde daha iyi yayılıyor. Kızarık bölgelere hafif masaj ile yedirerek temiz bezini takıyorum. Sonrasında kızımın pişik problemi 3-4 saat sonra kadar baktığımda pişiğin neredeyse çoğu iyileşmiş oluyor. Bazen geceleri sürüp, sabah baktığımda pişik tamamen geçmiş oluyor.

en-guzel-pisik-kremi

Sizlere ufak bir önerim var; eğer böyle pişik kremleri kullanmaktan hoşlanmıyorsanız saf ve doğal zeytinyağı sürebilirsiniz bebeklerinizin pişiklerine. Ben şimdiye kadar en az 10 çeşit pişik kremi denemiş biri olarak zeytinyağı şifamız oldu resmen. Fakat Desitin’i içimizde kalmaması, dışarıda zeytinyağı kullanımımız mümkün olmadığı için elimizin altında bir pişik kremi bulunsun diye aldık. İyiki almışız o ayrı. Çok çok memnun kaldık. Şimdiye dek kullandıklarım arasında Desitin en ennn iyisi!

en-iyi-pisik-kremi-hangisi

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Beni yakından takip etmek isterseniz instagramdan esrauludag_ hesabımdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın