Dermokil Sivilce ve Siyah Nokta Karşıtı Maske

dermokil-sivilce-siyah-nokta-karsiti-maske

Merhaba güzel ailem. Bir süre önce Dermokil markasından güzel bir kargo almıştım. Kargomun içerisinden çıkan ürünlerden biri de ‘sivilce ve siyah nokta karşıtı maske’ydi. Özel sarı kil formülü ile ciltteki sebum miktarının artışına bağlı oluşan sivilce ve siyah noktalara karşı geliştirilen bu maske bakalım vaatlerini gerçekleştirmiş mi? O zaman vakit kaybetmeden incelemeye geçelim istiyorum.

dermokil-maske

Aynı zamanda içeriğindeki nar özü ve salisilik asitle ölü deriyi uzaklaştırarak cildin nefes almasını sağlamayı da vaat ediyor.
Kullanımı için; göz çevresi haricinde temiz yüze tabak halinde uygulanmalı ve 10 dakika sonra ılık su ile yıkanıp cilt temizlenmesi öneriliyor. Bu uygulama cilt ihtiyacına göre haftada 2-3 kez tekrarlanabilir.
Uzunca bir süredir cildim konusunda hassas bir dönemden geçtiğim için ben bu ürünü sadece T bölgemde, çoğu zamanda yalnızca burun bölgemde kullandım.

dermokil-maskdermokildermokil-sivilce-maskesi

Dermokil Sivilce ve Siyah Nokta Karşıtı Maske’nin içerisinde kil de bulunduğu için yoğun bir yapısı var. Hem nar hem kil karışımı değişik bir kokuya sahip. Salisilik asitin cilt yüzeyini eksolifiye etme özelliği bulunuyor. Bu yüzden aslında yaz aylarında kullanımı güneşe direkt olarak maruz kaldığımız için cildimiz lekelenmelere müsait olduğundan çok doğru değil. O yüzden bu sıcak havalarda kullanmanızı önermem.

dermokil-natural-skin-siyahnoktamaskesi

Ürün hakkında benim yorumlarıma gelecek olursak;

  • Sürdükten sonra cildimin üzerinde hafif kımıldanmalar oluyor. 🙂
  • Kokusu beni rahatsız etmiyor.
  • Ben zaten hali hazırda olan sivilcelerimin üzerinde herhangi bir ürün kullanmıyorum. O sebepten sivilcelere iyi gelip gelmediği konusunda bir gözlemim yok.
  • Ciltteki fazla sebumu alması konusunda gayet başarılı.
  • Siyah noktalarım için ise çok büyük bir faydasını göremedim.
  • Ciltteki ölü deriyi atma, sebumu alma konusunda iyi bir temizleme ürünü olduğunu düşünüyorum.

Sevgilerimle…♥

2 comments

  1. Markanın bu ürününü ilk sende gördüm, güzel günlerde kullan canım 🙂

Bir cevap yazın