Dermapen (Mikro İğneleme Sistemi) Uygulaması

QUEENBEE-GUZELLİKSALONU

Merhaba! Geçtiğimiz hafta Sevgili Emel Hanımcığım (@deneyimlianne)’ın davetiyle Dermapen uygulaması yaptırmak üzere Queen Bee Güzellik Salonu’ndaydık. Yazımı detaylandırmadan önce dermapen hakkında bilgi vermek istiyorum.

Dermapen; kırışıklık, sivilce izleri, gözenek küçültme, cilt yenileme, güneş lekeleri gibi birçok cilt probleminde kullanılan; ucunda 11 adet titanyum iğne bulunan ve saniyede binlerce kanal açıp, cilt altına inen iğneler sayesinde yeni kolajen, elastin, glikolik asit, hyalüronik asit vs gibi ürünlerin cilde nüfuz etme olasılığını yüksek derecede arttıran bir sistemdir. Ayrıca yüz, el, boyun, saç ve vücutta doku kaybı olan tüm bölgelere dermapen işlemi uygulanabilir.

dermapen

Diğer blogger arkadaşlarıma kıyasla benim yaşım onlardan daha küçük olduğu için onlara en etkili anti aging yöntemlerinden biri olan somon DNA‘sıyla yapılan dermapen uygulaması, bana ise glikolik asit içeren ilaçla dermapen uygulaması yapıldı. Bu uygulamayla benim cildimdeki siyah noktalar, sivilceler, kalınlaşmış gözenekler ve ton farklılıklarının giderilmesi hedeflendi.
Cihazın ucunda iğneler olduğu için, işlem sırasında haliyle canım biraz yandı. Özellikle alın bölgem kemikli olduğu için o kısımda acıyı daha çok hissettim. Sonrasında cildimde bir gün boyunca yanma hissi oldu. Bana uygulanan işlem diğer bloggerlara uygulanan işlemden farklı olarak; cilt yenileme işlemi olduğu için biraz daha sıkıntılı bir süreç yaşadım. Bir hafta boyunca cildimde pullanmalar oldu. Daha çabuk iyileşmesi için nemlendirici kremler ve dışarı çıkmadan muhakkak güneş kremi kullandım.

Peki bu işlemin sonucunda cildimde ne gibi değişiklikler oldu?
Burun bölgemdeki siyah noktaların %85’i temizlendi. Alın ve yanak bölgemdeki beyaz noktalar temizlendi. 1 haftanın sonucunda ten makyajı yapmadan sadece bir allık ve ruj sürdüğüm zaman cildimin gerçek anlamda tazelendiğini, sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu gözlemledim. Hatta beni snapchat hesabımdan (makyajdiyari) takip edenler bilir, sürekli alnım ve yüzümle ilgili bol görselli güncelleme yapıyordum. Cildimdeki etkisini fark edip mesaj atanlar dahi oldu. Cildimde herhangi bir leke vs. sorunum olsaydı diğer seanslara da katılırdım. Kısacası ben bu uygulamadan memnun kaldım.

ankara-etkinlik

Bu arada etkinliğin ufak detaylarına da yer vermek istedim. Misafirperverlik ve sunumlar harikaydı. Çok memnun kaldık.

queenbee-guzellikmerkezi

Queen Bee Güzellik Salonu’nun sahibesi Sakine Hanım çok tatlı bir bayan. İletişim kurabileceğiniz facebook sayfalarının linkini şuraya, instagram sayfalarının linkini ise buraya bırakıyorum. Blog ismimi (makyajdiyari) vererek gidip cilt bakımı yaptıracak herkese %25 indirim yapıyor. Benim konu ve etkinlik hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Umarım faydalı olmuştur.

Sevgilerimle…♥

SHEIN -Your Online Fashion Dress

2 comments

    1. Beğendiğine sevindim canım benim ♥ Güzel davetin için ben teşekkür ederim.

Bir cevap yazın