Dermacol Make-Up Cover Fondöten

dermacol-fondoten

Merhaba güzel ailem. Dermacol fondöteni uzunca bir zaman merak edip, orjinal olanını temin edebileceğim güvenli bir adres ve kullanıcı yorumu bulamadığım için alamamıştım. Yada ertelemiştim… Bahane çok. 😀 Neyse ki Eylül ayında temin ettim ve deneme fırsatı buldum. Sosyal medya kullanıcısıysanız eğer bu fondötene muhakkak denk gelmişsinizdir. Sivilceleri, sivilce lekelerini hatta ve hatta dövmeleri bile örten yüksek kapatıcılığa sahip şu meşhur; Dermacol Make-Up Cover Fondöten. 

dermacol-foundationdermacoldermacol-211-no-fondoten

Oldukça geniş renk skalası olan fondötenin bendeki ”211” numaralı rengi. 30 ml’lik gold ambalaj tasarıma sahip bir tüpte.  SPF + 30 Güneş Koruma Faktörü de içeriyor. Aynı zamanda suya dayanıklı yani (waterproof) özelliğe sahip. Kuaför bir arkadaşım bu fondöteni porselen makyajlarda kullanıyor.

dermacol-urunleridermacol-fondoten-makeupcover

Fondöten mat ve yoğun bir yapıda. Ve kapatıcı özelliği oldukça yüksek olduğu için nohut büyüklüğü kadar ürün dahi yüze fazla geliyor. Bu anlamda çok çok az miktarda ürünle uygulamaya başlamak en doğrusu. Ben çoğu zaman fırça kullanıyorum. Fakat süngerle daha doğal bir görünüm elde ediliyor. Vee geliyorum en can alıcı noktaya;

dermacol-kapatici-fondoten-oncesi-sonrasi

201 numaralı renk maalesef ki bana açık geldi. Ürünü çok az kullandığım zamanlarda bronzer vs ile bu durumu kamufle edebiliyorum. Yalnız uygulama öncesinde cildinizi bol bol nemlendirmenizi tavsiye ederim. Nemlendirmediğiniz takdirde ciltte kuru bir görünüm bırakabilir. Onun dışında kalıcılığı da gayet iyi. Gün içerisinde kusma vs problemi yaratmıyor. Rengi cilt tonuma uysaydı birde keşke süper olurdu. Ben fondötenden genel olarak memnun kaldım. Hatta aynısını ablamda kullanıyor ailecek memnunuz. 😀 Sivilce yada güneş lekeleri olan ve bunları örtecek güzel bir fondöten arayanlara tavsiye ederim.
Fondötenin sahtelerini internette maalesef ki çok satan var. Orjinal kutulu ürünü güvenli bir şekilde temin etmek isterseniz Makyajdiyaristore intagram hesabımdan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

 

Rosegal.com INT

Bir cevap yazın