Creightons Photo Perfect Ultra Mattifying / Matlaştıcı Maske

Merhaba sevgili ailem. Elimde Creightons’a ait son maskeyi de denediğime göre yorumlama vaktim gelmiştir diye düşündüm. Aslında mat görünüm veren maskelerden pek hoşlanmasam da tatil dönüşü bronzlaşmış tenimde ölü deriler atar diye düşünerek karma ve yağlı ciltler için olan Creightons Photo Perfect Ultra Mattifying / Matlaştıcı Maskeyi denedim.

creightons-photo-perfect-ultra-mattifying-mask

Diğer maskeleri gibi bu maske de yine 100 ml’lik tüpte. Ben maske spatulası yardımıyla kolaylıkla yüzüme uyguluyorum. Düzenli kullanımda gözenekleri küçültmeyi de hedefleyen bu maske cildin yağlanmasını en az seviyeye indirmeyi vaat ediyor.

creightons-maskemat-gorunum-veren-maske

Aslında bu maskeyi kullanmadan önce biraz tedirgin olmuştum. “Acaba yüzümü çok mu yakar? Yada ne bileyim tamamen mat ve soluk bir görünüm mü olur?” diye. Ama daha maskeyi tüpünden çıkarıp yapısına baktığım andan itibaren öyle birşey olmayacağını anladım. Çünkü bu maske hem yapısı hem kokusu itibariyle bildiğiniz pasta kreması gibi. ☺ Hayır maske olduğunu bilmesem yemeyi dahi düşünebilirdim.♥

creightons-ultra-mattifying-maskecreightons-mat-maske

Cildime uygulayıp 5-10 dakika arasında beklettikten sonra ılık suyla duruluyorum. Evet cilde mat görünüm veriyor. Özellikle yağlı ciltler çok sevecektir. Bunun dışında bence ölü deriden de güzel arındırıyor cildi. Fakat temizlemesi biraz zahmetli. O yüzden bol suyla durulayacaksınız. Benim cildimde sivilce sorununa falan yol açmadı. Bu tarz bir maske arayışında olanlar bakabilir. Hem de fiyatı oldukça uygun.!

creightons

Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın