Catrice Prime And Fine Smoothing Refiner / Gözenek Küçültücü Makyaj Bazı

catrice-prime and fine-gözenekler için makyaj bazı

Haftanın ilk yazısından merhaba! Bugün sizlere Catrice markasının Prime And Fine serisinden Smoothing Refiner isimli gözenek küçültücü makyaj bazından bahsedeceğim. Catrice markasının üretimini yapan Cosnova Beauty ilk olarak Almanya’da kurulmuş ve Essence ve Catrice markalarıyla kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler üreten bir kozmetik firmasıdır.  Bu markaların satışı ülkemizde artık sadece Rossmann Mağazaları’nda yapılmaktadır. Catrice ve Essence markaları hayvanlar üzerinde deney yapmıyor. Bende her iki markaya ait bir çok ürünü severek ve beğenerek kullanıyorum.

catrice-prime and fine-gözenekler için makyaj bazı (3)

Görselde yakın çekim olduğu için biraz büyük gibi görünüyor fakat ürün; 14 gramlık bir ambalaja sahip. Rahat kullanım açısından ürünün tüpte olmasını tercih ederdim. Fakat Catrice markasının Prime And Fine serisinde tüpte bulunan iki makyaj bazı daha olduğu ve sanırım bu baz da biraz katı kıvamlı bir ürün olduğu için bu şekilde plastik kutulu ambalajı daha uygun bulmuşlar.  Ben bu makyaj bazını; büyük bir gözenek problemim olmamasına rağmen yanaklarımın üst kısımlarında ve t bölgemde hafif gözeneklerim olduğu için onları kapatmak ve makyajımı daha güzel görünmesini sağlamak amacıyla aldım.

catrice-prime and fine-gözenekler için makyaj bazı.

Catrice Prime And Fine Smoothing Refiner Makyaj Bazı; yağsız, kremsi ve köpük kıvamında bir ürün. Makyaja zemin hazırlarken eğer gözenek probleminiz yoksa; tüm yüze uygulanabildiği gibi gözenek probleminiz varsa; sadece bölgesel olarak gözeneklerin üzerine de uygulanabiliyor. Ben ilk olarak yüzüme tamamen uyguladım. Yumuşacık yağsız yapısıyla cildime verdiği ipeksi ve pürüzsüzlük hissini, makyajımı güzel tutmasını, üzerine uyguladığım fondötenimin daha pürüzsüz gösterme özelliğini çok sevdim. Yüzüme sürdükten çok kısa bir süre sonra cildimle bütünleşip yüzümde varlığını hissetirmiyor. Fondötenimi pürüzsüz gösteriyor. Makyajımın kalıcılığını çok fazla arttırdığını düşünmüyorum. Fakat yukarıda da bahsettiğim gibi ben bu ürünü minik gözeneklerim için aldığımdan ikinci uygulamamı nemlendirici, kapatıcımı ve fondötenimi uyguladıktan sonra parmaklarıma aldığım bazla gözeneklerimin üzerine dolgu yapar gibi uyguladım. Sonra biraz daha fondöten alıp, baz çok katı olmadığı için ürünü fazla dağıtmamaya dikkat ederek ikinci katı uyguladım. Böylece yüzümdeki gözenek küçültme görevini tamamen yok etmese de makyajımı bitirdikten sonra gözenek görünümünü daha aza indirmiş oldu. Karma cilt tipine sahip olmama rağmen cildimde herhangi bir sivilce sorununa da yol açmadı. Ben bu ürünü iki türlü de kullanmayı seviyorum. Ciddi bir gözenek probleminiz varsa kremsi ve köpüksü yapısından dolayı bu bazın uygun olmadığını düşünüyorum. 17,00 TL’lik fiyatına kıyasla güzel bir makyaj bazı diyebilirim. Umarım faydalı olmuştur.

Sevgilerimle…♥

2 comments

  1. sizin önerinizle aldım bayıldım sağolun

    1. Rica ederim tatlım güle güle kullan…

Bir cevap yazın