Catrice Prime And Fine Eyeshadow Base / Far Bazı

catrice-primeandfine-eyeshadowbase

Merhaba! Göz kapağı yağlı ve hiç bir şekilde göz kalemlerini, farları, kısacası göz makyajını barındırmayan göz kapaklarına sahip olanların kozmetik malzemelerinin vazgeçilmez ürünlerinden biri; bende de olduğu gibi hiç kuşkusuz far bazlarıdır. Tabii ki bunun yanı sıra far bazlarını sadece göz kapakları yağlı olan kişiler kullanacak diye bir kaide yok. Far bazları farın rengini daha canlı gösterip, göz kapaklarında kalma süresini arttırırken aynı zamanda göz kapaklarına daha sağlam tutundukları için herhangi bir parmak hareketinde  yoğunlukları azalsa da silinmiyorlar.

catrice-farbazı-primeandfine

Daha önce The Balm’ın Put A Lid On İt far bazını kullanıp memnun kaldım. Fakat farklı seçenekler olsun isteyince Catrice’i denemek istedim. Tabii ki bulmak hiç kolay olmadı. Catrice markasının Prime And Fine serisindeki bu far bazını uzun bir süre yaklaşık iki ay kadar girdiğim tüm Rossmann Mağazaları’nda bulamadım. Neyse ki sonunda benim oldu. Far bazı 5 Ml’lik tüpte, sünger bir aplikatöre sahip.

catrice-primeandfine-far bazı

Far bazı açık bej renginde fakat herhangi bir kapatıcılığı yok. Kremsi formda, sıvı bir yapıya sahip olan far bazını sünger aplikatörüyle gözlerime minicik pıt pıt hareketlerle uygulayıp parmaklarımla tüm göz çevreme ürünü dağıttıktan sonra tamamen şeffaf hale gelip saniyeler içerisinde kuruyor.

catrice-far bazı

Görselde bileğimin sol tarafında far bazı uygulanmamış far, sağ tarafında ise far bazı uygulanmış far var. Aradaki fark ise bariz belli. Gün boyu çizgilerime birikme yapmadan farımı sabit tutuyor. Ben makyajımı çıkarana kadar herhangi bir sorun yaşamıyorum. Uygun fiyatlı, güzel bir performansı olan far bazı arayışındaysanız bir şans verebilirsiniz. Fiyatı 17,00 TL. Catrice markasına ait ürünleri Rossmann Mağazaları’ndan satın alabilirsiniz.

Şuana kadar yazdığım tüm far bazlarının linkleri ise şu şekilde;

* The Balm Put A Lid On İt Far Bazı
* Essence I Love Stage Far Bazı

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın