Catrice Camouflage Waterproof Likit Kapatıcı – No : 10

catrice-cosmetics

Merhaba canım hatunlar. Makyaj malzemelerinin içerisinde vazgeçemeyeceğim ürünlerden birtanesi de hiç kuşkusuz concealerlar/kapatıcılardır. Aralarında memnun kaldığım kapatıcılarım da olsa her zaman farklı markaların kapatıcılarını denemeyi seviyorum. Son denediğim ürün ise Catrice Cosmetics’e ait suya dayanıklı yüksek kapatıcılık vaadi olan kapatıcı.

catrice-likit-kapatıcı

Kapatıcının 5, 10 Porcellain ve 20 Light Beige olmak üzere üç renk seçeneği var. Bendeki ”010 Porcellain” olan en açık rengi. Gözaltlarımda aydınlık bir görüntü istediğim için aslında yanlış bir tercih olsa da her zaman en açık renklerini tercih ediyorum. (Siz benim yaptığımı yapmayın.) Zamanla herhalde bu alışkanlığımı yenerim diye düşünüyorum.

catrice-liquid-camouflage-high-coverage-concealer-waterproof

Kapatıcı sünger uçlu bir aplikötöre sahip. Süngerli aplikatöre sahip kapatıcıların kullanımı bana her zaman pratik geliyor. Ne kadar ihtiyacımız varsa ürünü o kadar uygulayabiliyoruz. Yoğun bir yapısı var. Göz çevreme makyaj süngerlerimle kolayca dağıtabiliyorum. Bazı zamanlarda kapatıcı fırçalarımla da uyguluyorum. Farketmez yani sünger yada fırça hangisi kolayınıza geliyorsa onunla uygulayabilirsiniz.

concealer
Kapatıcılığı oldukça yüksek. Transparan pudrayla sabitlemediğim takdirde göz çizgilerime birikme yapıyor. Bu duruma çoğu kapatıcıda rastladığımız için olumsuz bir özellik olarak görmüyorum. Ben göz makyajlarıma başlamadan önce göz kremi kullandığım için göz çevremde kuruma problemi oluyor mu gözlemleyemedim. 13,50 TL’lik fiyatına kıyasla iyi iş çıkarıyor. Tekrar alıp kullanabileceğim concealerlardan biri oldu. 020 Light Beige rengini denemek kaydıyla bitince tekrar alıp kullanabileceğim ürünlerden oldu. Catrice ürünlerine Rossmann Mağazaları’ndan ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın