Catherine Arley Terracota Allık

Karlı bir Ankara sabahında blog yazmak çok keyifli!♥ Bugün yine Catherine Arley ürün incelemelerine devam ediyorum. Konuğumuz ise; Catherine Arley Terracota Allık.

catherine-arley-terracota-blusher

Bu seride dört farklı renk bulunuyor. Bendeki ise “402” numaralı olan ve firma hediyesi olmasa da kendi kendime alacağım bana en çok yakışan allık tonlarından biri. Catherine Arley’in bu terracota allık ambalajları benim çok hoşuma gitti. Gold siyah kaliteli şık ambaljıyla, hatta kapağında bulunan büyük aynasıyla da gayet güzel olmuş. Açıkçası bu allıkla çocukluk dönemlerime gittim.☺ 80’li – 90’lı yıllarda her evde muhakkak birkaç ürünü bulunan, annelerimizin makyaj malzemelerindendi Catherine Arley ürünleri. Şu sıralarda ise yeni makyaj trendini yakalayarak çok daha güzel ürünlerle piyasada.

catherine-arley-allikcatherine-arleycatherine-arley-terracota-allik-402

Aslında bu allığın Catherine Arley’in online sitesinde hem allık hem pudra olarak geçiyor ismi. Zaten genel olarak Terracota adı altında geçen ürünler yüz içinde kullanılabiliyor fakat doku olarak ışıltı bir yapıya sahip oldukları için tüm yüze uygulamak demek disko topu olmak demektir. ☺ O yüzden ben bu ve bunun gibi olan tüm ürünlerimi allık olarak kullanmayı tercih ediyorum.

allikcatherinearley-terracota-allikcatherine-arley-terracota-blush

Allık gold ışıltılı, sıcak alt tonlu bir kahve tonu. Bu sebepten hem bronzer, hem allık olarak kullanıma oldukça uygun. Benim gibi buğday yada esmer tenlere oldukça yakışacak hatta bence tüm cilt tonlarına yakışacağını düşündüğüm bir renge sahip. Pigmenti oldukça yüksek. Dokusu ise ne yumuşak ne sert. İkisinin ortası gayet kıvamında.☺ Kalıcılığı da başarılı. Sevdim, sevdim…♥

Şimdi allığın yüzümdeki duruşu ile sizi baş başa bırakıyorum ve yazımı sonlandırıyorum efendim…☺

CATHERİNEARLEY-ALLİKcatherine-arley-allik-no-402catherine-arley-catherine-arley-terracota-allik-no-402

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

4 comments

  1. Allığın rengi tenine çok yakışmış Esra’cım, ayrıcsa çok boyutlu ve şık durmuş! Güle güle kullan!

    1. Beğenmene çok sevindim, çok teşekkür ederim Başak’cım.♥

  2. eSRA ABLA MAKyajın çok güzel olmuş 🙂

Bir cevap yazın