Benri Sun Protective Face Cream / Yüz İçin Koruyucu Güneş Kremi

BENRİ SUN-GÜNEŞ KREMİ-50SPF
Merhaba! Hazır tatilden yeni dönmüşken deneyimlediğim güneş ürünlerimden biri olan Benri markasına ait Yüz İçin Koruyucu Güneş Kremi’nden bahsetmek istedim. Bu güneş kremini ilk olarak özellikle tatilde; deniz, havuz ve güneş üçlüsünde deneyimleme fırsatım olduğu için ürün hakkında daha iyi bir izlenimim oldu. Ürünün içeriğinden biraz bahsedecek olursak; SPF 50+ koruma faktörü ve argan yağı içeriyor. Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olup aynı zamanda suya dayanıklı (waterproof) özelliği bulunuyor. Paraben içermiyor. Fakat bunun yanı sıra temiz içerikli bir ürün olduğu söylenemez.

Ne kalın, ne ince diyebileceğim orta kıvamda bir yapısı var. Nohut tanesinden daha küçük bir miktar tüm yüzüm için yeterli oluyor. Cildimde kolay emiliyor. Beyaz tabaka bırakmıyor. Argan yağı içerdiği için parlak bitişli bir ürün. Cildime sürdüğüm zaman belli bir süre yapış yapış (-ki ben bu durumdan oldukça rahatsız oldum) bir his bırakıyor. SPF 50+ içermesi ise tamamen HİKAYE. Yüzüm cayır cayır yandı. Özellikle elmacık kemiklerime dokunamıyordum dahi. Kullanım önerilerinde bahsedildiği gibi güneşe çıkmadan önce uygulayıp, en iyi koruma için ise minimum 2 saatte bir yazsa da; ben en az 1 saatte bir suya girip çıktıktan sonra ve havluyla kuruladıktan sonra da tekrar sürdüğüm halde cildimi güneşten koruma adına hiçbir olumlu etkisini göremedim maalesef.

Güneş sonrası içeriği daha yoğun olan nemlendirici kremler ve kantaron yağı kullanarak göz göre göre cildimin daha fazla zarar görmesine izin vermedim. Karma cilt tipine sahip olmama rağmen cildimde herhangi bir sivilcelenme durumuna yol açmadı. En azından buna sevindim. Benri markasına ait farklı güneş ürünlerini bir daha deneyimlemeyi düşünmediğim gibi pamuk üretimlerinin dışına da çıkmamaları gerektiğini düşünüyorum.
Nacizane tavsiyem 22.90 TL’ye bu ürünü almadan üzerine biraz daha ekleyip daha iyi bir güneş kremi almanız. Sizin kullanıp memnun kaldığınız güneş kremleri hangileri? Aşağıya yorum olarak bırakırsanız sevinirim. Fikirleriniz benim için önemli.

Sevgilerimle…♥

8 comments

 1. ben kullanıyorum ve inanın en memnun olduğum krem oldu ben koyu tenliyim ve de genellikle yağlı bir cilt tipim var ailecek bayıldık kreme bence çok güzel koruyor neyi yanlış yaptınız anlamadım

  1. Merhaba, güneş kremi sonuçta farklı bir kullanım yöntemi olduğunu düşünmüyorum 🙂 Siz memnun kaldıysanız ne mutlu. Ben yaz tatilimde direkt olarak güneş ışınlarına maruz kaldığım bir ortamda denediğim için memnun kalmadım maalesef…

 2. Ya ben bu kremi yeni almişdim. Acaba kollanmasammi?

  1. Ben ürünün kendi cildimdeki sonuçlarını yazdım kullanıp kullanmamak sizin takdiriniz … ?

 3. Ya ben yeni aldim bu kremi acaba kollanmasammi?

 4. Avene kullanıyorum tavsiye ederim canım 🙂 bu arada geçmiş olsun

 5. Kesinlikle hiç memnun kalmadım,hala geçen haftanın güneş yanıklarıyla uğraşıyorum maalesef :((( beğenen var mı diye özellikle bakarken gördüm yazdıklarınızı.Keşke daha önce okuma şansım olsaydı.Herhangi bir faktörsüz kremi sürmekten farksız.Neymiş ”bildiğinden şaşmayacakmışsın”

  1. Bende almadan önce yazılanları okumuştum ama maalesef yorumlara aldandım. Eğer kantaron yağı alabilme şansın varsa o çok iyi geliyor canım. Ben kantaron yağıyla atlattım yanıklarımı. Şimdiden geçmiş olsun…

Bir cevap yazın