Be You Brosse Visage / Yüz Temizleme Fırçası

be you-yüz temizleme cihazı

Merhaba! Bugün sizlere yaklaşık iki senedir ülkemizde oldukça popüler olan bir üründen bahsedeceğim. İlk çıktığı sıralarda oldukça pahalı olan bu yüz temizleme ürünlerini Sephora Mağazaları Clarisonic markalı cihazlardan getirip 350 – 400 TL gibi bir fiyat aralığıyla satışına başlamıştı. Sonrasında Braun, Nivea, Rival de Loop, Avon vs. gibi markalarda buna benzer cihazların üretimini yapıp oldukça da uygun fiyatlı olarak piyasaya sürünce isteyen herkesin alıp kullanabileceği türden bir ürün haline geldi. Be You markasının Brosse Visage / Yüz Temizleme Fırçası bana yurtdışından geldi. Ürün By Electro Depot isimli siteden alınmıştır.

be you-yüz temizleme cihazı (3)

Ürün şarj cihazı yerine pille çalışıyor. Ortasında bulunan düğmesi iki aşamalı. İlk tıkladığımda daha yavaş çalışıyorken ikinci defa tıklayıp çalıştırdığımda daha hızlı çalışıyor. Ben genelde ikinci aşamasında kullanmayı tercih ediyorum.

be you-yüz temizleme cihazı-clarisonic (4)

Cihazın içerisinde üç adet fırça başlığı var. Takıp çıkarması da oldukça kolay.

be you-yüz temizleme cihazı (1)

Ben en çok ortadaki yumuşak başlıklı olan fırçayı seviyorum. Kullanırken cildimi irite etmiyor.
Peki Ben Bu Cihazı Nasıl Kullanıyorum?

Cildimde makyajım varsa makyajımı çıkarıp temiz cildimde kullanıyorum. Makyajım yoksa cildimi suyla nemlendirip yüz yıkama jellerimi cildime sürüp, cihazı dairesel hareketlerle 2/3 dakika kadar yüzüme uyguluyorum. O an yüzümün herhangi bir bölgesinde sivilce varsa cihazı sivilcelerime değirmeden kullanıyorum. Her kullanımımdan sonra cihazın zarar görmemesi için fırçayı cihazdan çıkarıyorum. Yıkayıp, temizleyip kurumaya bırakıyorum. Yalnız cihazı ilk kullandığım zamanlarda ilk kullanmanın heyecanıyla yaklaşık 10 dakika kadar kullanınca cildimi tahriş etti. Eğer benim gibi hassas bir cilt tipine sahipseniz bu cihazları kullanırken en fazla 3 dakika kadar uygulayın. Cildinizde sivilce varsa sivilcelere değirmemeye dikkat edin. Aksi takdirde sivilcelerin patlayıp cilde yayılma ihtimali var.
Cihazdan Yeterince Memnun Muyum ?
Benim için olmazsa olmaz derecede vazgeçilmeyecek bir yüz temizleme ürünü olduğunu söyleyemem. Evet derinlemesine güzel bir şekilde gözenekler temizleniyor. Fakat pul pul görüntüyü cildimden arındırmıyor. Ayrıca gözenekleri sıkılaştırma gibi bir durumda söz konusu değil.
Fiyatı 9,94 €. Cihaz hakkında sorunuz varsa aşağı yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın