Batiste Orjinal Kuru Şampuan

batiste-dry-shampoo

Merhaba güzel ailem. Bugün İngiltere’nin 1 numaralı kuru şampuan markası olan; Batiste markasına ait kuru şampuanı inceleyeceğiz. Acil durumlarda kurtarıcımız olan kuru şampuanlar son zamanlarda biz kadınların vazgeçilmez bakım ürünleri arasında. Daha önce kuru şampuanların tam olarak ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı hakkında detaylı bir yazı yazmıştım. Yazımı okumak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.
Yinede kısaca bahsetmek gerekirse; saçları tamamen temizleme gibi bir meziyeti olmayan kuru şampuanlar; içerisindeki pudra ve sıkıştırılmış gaz ile saçlardaki yağı emip, saçlara temiz bir görüntü veren, bazıları da bununla birlikte hacim vermeyi vaat eden ürünlerdir.

batiste-hair

Batiste ülkemize ilk geldiği sıralarda Sephora mağazalarında satılıyordu. Şimdi Gratis, Rossmann vs gibi birçok kozmetik mağazalarında satıldığı için ulaşması gayet kolay ürünler oldu. 9 farklı çeşiti olan Batiste kuru şampuanların ben aslında seriden XXL Hacim vaadi olan kuru şampuanı almak istiyordum ama maalesef ürünü indirim döneminde aldığım için ondan kalmamıştı. Mağaza personelinin tavsiyesiyle orjinal olan, klasik kokulu kuru şampuanı aldım. Ürün 200 ml’lik metal bir şişede. Tasarımı da gayet hoş.

batiste-kuru-sampuanbatiste-dry-kuru-sampuan

Normal şartlarda  saçlarımı gün aşırı yada en fazla 2 gün aralıkla yıkıyorum. O yüzden kuru şampuan kullanmaya pek fazla ihtiyacım olmuyor. Fakat acilen dışarı çıkma durumlarımda kurtarıcım oluyor resmen.
Peki Nasıl Kullanıyorum?
Ürünün arka kısmındaki görselden de anlaşılacağı üzere; kullanmadan önce iyice çalkalayıp, 30 cm kadar uzaklıktan saç diplerime sıkıyorum. Parmak uçlarımla masaj yaparak saç diplerime uyguluyorum. Sonrasında ihtiyacım varsa artık tortuyu arındırmak için saç diplerimden saç uçlarına doğru saçlarımı tarıyorum.

batiste

Batiste Original Clean & Classic kuru şampuan; temiz ferah bir kokuya sahip. Kullanmadan önce şişe iyice çalkalanmazsa ve yeteri kadar uzaklıktan sıkılmazsa saçlarımda bayağı bir pudralı görünüm bırakıyor. Fakat ben o kalıntıları masaj yaparak saçlarıma dağıtarak uyguladığımdan bu durum benim için sorun olmuyor.
Saçlarıma temiz bir görüntü verirken aynı zamanda hacim de katıyor. Yalnız kuru şampuanı kullandığım günün gecesinde saçlarımı muhakkak yıkıyorum. Ben bu şampuandan gayet memnun kaldım. Fiyatı 40,00 TL. O yüzden indirim dönemlerini bekleyerek almanızı tavsiye ederim. Onun dışında gayet uygun fiyatlı bir kuru şampuan önerimi ise şuradaki yazımda bulabilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

1 comment

  1. Kuru şampuanların kraliçesi bende çok seviyorum 🙂

Bir cevap yazın