Avon Mark Spectralash Maskara

avon-mark-maskara

Merhaba güzel ailem. Geçtiğimiz haftalarda Avonzey sayfasının tatlı sahibesi sevgili Zeynep Hanım bana denemem ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmam için çok güzel bir hediye paketi yolladı. Paketin içerisindeki ürünlerden biri de Avon‘un son çıkardığı Mark koleksiyonundaki Spectralash Maskaraydı.
Snapchat (makyajdiyari) ailemden kızçelerim de bu maskarayı incelememi dört gözle bekliyorken daha fazla vakit kaybedip bekletmek istemedim ve geçtim bloğumun başına.

avon-mark-spectralash-maskara

Avon Mark Spectralash Maskara; 9 ml’lik bir plastik şişede. Öncesinde mor – siyah ambalaja sahip olan Spectralash maskara, Mark koleksiyonunda ambalajı değiştirilerek siyah ve beyaz renklerle tasarlanmış. Çok da şık olmuş bence.

avon-maskara

Maskaranın alt tarafında 3 kademeli ayarlanabilir kısmı bulunuyor. Bu maskarayı diğer maskaralardan ayıran özellik de bu.
1. seviyede hacimli kirpikler,
2. seviyede daha fazla hacimli kirpikler,
3. seviyede en hacimli kirpiklere sahip olmayı vaat ediyor.

avon-spectralash-maskara

Maskarayı uzun zaman öncesinde de biliyordum fakat çalışma prensibi hakkında bir bilgim yoktu. Neyse ki bu merak Zeynep Hanım sayesinde giderilmiş oldu. Şöyle ki maskaranın alt kısmındaki seviyeleri yükselttikçe şişenin ağız kısmındaki boşluk açılıp kapanıyor. Fırçayı çıkarırken sanırım maskaranın yoğunluğu artıyor.

spectralash-maskara

Maskaranın orta kalınlıkta, düz yapıda, fazla sık olmayan sentetik kıllara sahip bir fırçası var. Yorumlarıma gelecek olursak; bana göre maskaranın kademeleri arasında pek bir fark yok. 1. seviyeyi üç kat uyguladığımda da, seviyeleri sırasıyla uyguladığımda da aynı sonucu alıyorum.

avon

Kirpiklerime büyük bir hacim vermiyor fakat kirpiklerimi tek tek ayırıp çok iyi bir şekilde uzatıyor. Kaç kat sürersem süreyim topaklanma yapmıyor.! Tabii bunu söyledim diye gidip kirpiklere 15 kat çıkmayın. 🙂 Beğendiğim diğer özelliği ise gün içerisinde göz altlarıma dökülme yapmıyor. Makyajımı çıkarırken de zorluk yaşamıyorum. Ben bu maskarayı çok sevdim.
Zeynep Hanım’a bu güzel ürünler için tekrar teşekkür ederim. Kendisi hem çok güvenilir, hemde ilgili bir danışman. Aynı zamanda Avon’a üye olanlara hediye ve ücretsiz katalog gönderimi de yapıyor. Şuraya bırakacağım instagram hesabından kendisine ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle…♥

Bir cevap yazın