Avene Cleanance Yüz Temizleme Jeli

Herkese merhaba sevgili blog okuyucularım. Geçtiğimiz yaz bayağı araştırmalarım sonucunda cildim (karma) için uygun olduğunu düşündüğüm Avene yağlı ciltler için güneş kremi almıştım. Onu alırken yanında Avene Cleanance Yüz Temizleme Jeli de hediyesiydi. Bende akabinde kullanmaya başladım. Ürünü kullanıp bitirelim hayli bir zaman oldu ama fotoğraflamışım madem incelemesini de yapalım dedim.

avene-cleanance-yuz-yikama-jeli

Bendeki ürünün 100 ml’lik küçük boyutuydu. Yapısını şişesinde dururken oldukça yoğun bekliyordum ama öyle değilmiş. Fotoğrafta parmaklarımın üzerindeki duruşundan da anlayacağınız üzere çok akışkan ve ince bir yapıya sahip. Pek sevemedim yapısını.

avene

Bu arada ben karma – hassas- kıldan tüyden nem kapan – en ufak birşeyde hemen sivilce çıkaran bir cilt tipine sahibim. Bu yüz yıkama jeli cilt temizliğinde özellikle makyaj temizliğinde kullanılacaksa bence yeterli değil. Tek başına kullanılacaksa olabilir. Benim cildimde hafif kuruluğa yol açtı. Sivilce vs sorun yaşamadım. Nihayetinde bitirdim ama tekrar kullanmayı düşünmüyorum.

avene-yuz-yikama-jeli

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın