Avene Cleanance Güneş Kremi SPF 50

Herkese merhaba sevgili okuyucularım. Güzel bir güneş kremi arayışındayken eczaneye gidip ürünlere yakından bakmak istedim. La Roche Posay yada Avene alacağım belliydi zaten ama yinede tester varsa denemek istemiştim. La Roche markasının karma ve yağlı ciltler için güneş kremine baktım sürüldüğü an anında emilip, yağlı bir his bırakmadı. Avene de yanında yüz temizleme jeli hediyeli olarak kofre halindeydi fakat tester yoktu, deneyemedim.

avene-gunes-kremi

Fakat eczane fiyatları 90 TL’nin üzerinde olduğunu görünce ikisini de almadan çıktım. Sonrasında internetten bakınca fiyatların daha uygun olduğunu gördüm. Eczanede 90 TL’nin üzerinde olan bu Avene güneş kremi ve yüz temizleme jelini 66 TL’ye kargo dahil almış oldum.☺

avene-yagli-ciltler-icin-gunes-kremiavene-karma-ciltler-icin-gunes-kremi

Avene Cleanance Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

Ürün pompalı bir şişede. Önceki ambalajı tüp şeklindeydi, yeni haliyle pompalı şişede tasarlamışlar. 50 ml’lik bir boyuta sahip. 50 SPF+ güneş koruma faktörü içeriyor. Aşağıdaki görsellerde parmaklarımın ve elimin üzerinde kremin duruşunu görüyorsunuz. Kremin incecik bir yapısı ve hafif çiçeksi bir kokusu var.

dermokozmetik-gunes-kremigunes-kremi

Bu arada şunu da belirtmeliyim ki; ben karma/yer yer kuruluk problemi olan/hassas/sivilcelenmeye müsait bir cilde sahibim.

  • Kremi sürdükten sonra anında cildimde emiliyor.
  • Hafif bir yapısı olduğu için cildimde ağırlık yapmıyor.
  • Sürdükten sonra yağlı bir his bırakmıyor. Genelde güneş kremleri kullandığım zaman cildimde yoğun bir nemli his olur ve ben bundan hoşlanmıyorum açıkçası. Gün içerisinde aşırı yağlanma problemiyle karşılıyorum. Fakat bu güneş kreminde öyle bir problemde yaşamıyorum.
  • Buğday tenli olduğum için güneşten (deniz,kum,güneş üçlüsüyle buluşmadan) çok çabuk etkilenmem. Malum henüz yaz aylarının kavurucu sıcaklarını da göremediğimiz için koruması konusunda yorumum maalesef olmayacak. Güneş koruma faktörü yüksek olduğu için rahatlıkla kullanıyorum sadece.
  • Benim cildimde herhangi bir sivilce problemi yaratmadı.
  • Genel olarak memnun kaldım.

avene-hassas-ciltler-icin-gunes-kremiaveneavene-cleanance-gunes-kremi

Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ederim. Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımı heyecanla yazmak için şimdilik küçük bir mola…☺

Hoşçakalın.♥

Bir cevap yazın